Kanca silahı

YouTuber JT, sadece bir yıl içerisinde çalışan bir kanca silahı yaptı

YouTuber JT, sadece bir yıl üzerinde çalışarak bir Batman kanca silahı yapmayı başardı. Daha önce bir Batman serisinden bir filmi izlediyseniz veya Just Cause oynadıysanız, muhtemelen “Vay canına, kanca kullanmak çok eğlenceli olur.” diye elbet aklınızdan geçmişti.

JT adlı YouTuber da bunu düşündü ve geçen yıldan beri bunu gerçekleştirmek için çalışıyor. Sonuç, filmlerde ve oyunlarda gördüklerimize oldukça benzer şekilde çalışan bir kanca silahıdır.

Yukarıdaki videoda göreceğiniz gibi, bu yeni kanca silahı, önceki birçok denemeden daha etkileyici. Birincisi, tamamiyle bağımsız yani standart kartuşlar kullanarak kancayı ateşleyen ve CO2 ile çalışan patlatma mekanizması, uygun bir hıza sahip olan ayrıca onu tamamen içine çekebilen çok güçlü bir 10.000W motor da dahil tüm ünite, koluna sığabiliyor.

Diğer bazı DIY kanca silahlarının aksine, JT‘nin mekanizması onu dünyaya geri getirebilir. Başparmağına yakın bir tekerlekle yönünü ve hızını kontrol edebilir.

Batman kanca silahı

Kanca silahının bazı kısıtlamaları

Bu alet, bir insanı bu kadar hızlı taşıyabilen bir cihaz için oldukça küçük. Ayrıca, Batman’in bir kurgu işi olduğu için hiçbir zaman uğraşmak zorunda kalmadığı bir kanca silahının gerçek dünyadaki bazı sınırlamalarını da görebilirsiniz. JT’nin başparmağını kullanırken aynı zamanda tüm ağırlığını tek eliyle desteklemesi nedeniyle cihazın kontrol edilmesi zor olabilir. Çoğunlukla, onu bir koşum takımına bağlı olarak kullanıyor, böylece havaya çekilmenin etkisi, tek bir kolla sürüklenmek yerine tüm vücuduna yayılabilir.

Ayrıca, tırmanmaya çalıştığınız şeyin etrafına bir çengel sarmanın Overwatch veya Titanfall 2’de göründüğü kadar kolay olmadığı ortaya çıktı. Bu özellikle kolunuza bağlı bir şeyden ateşlendiğinde doğrudur.

Dezavantajlara rağmen, cihaz bu kadar küçük bir şey için hala şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor ve böyle bir projenin bir araya geldiğini görmek harika. Ayrıca Spider-Man’in web atıcılarının bir versiyonu üzerinde çalışıyor ve kanca silahındaki başarısı ona gerçekten bir şans sağlayabileceğini düşünüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
wp4450822

Epic Games Store'da Torchlight 2 şimdi ücretsiz

Next Article
wallpapersden.com maneater 2560x1440

Ocak ayının ücretsiz PlayStation Plus oyunları belli oldu