ring

Yangın endişeleri yaratan görüntülü kapı zili: Ring

Amazon’un akıllı ev markası olan Ring, ABD’de potansiyel yangın endişeleri nedeniyle, satılan 2. nesil görüntülü kapı zillerinin yaklaşık olarak 350.000’ini geri çağırdı. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından yayınlanan bir bildirime göre Ring, 23 kapı zilinin tutuşup küçük maddi hasara neden olduğu ve sekiz küçük yanık oluşturduğu raporunu aldı. Ring’in sitesi, etkilenen kapı zillerinin iade edilmesine gerek olmadığını ancak kullanıcıların güncellenmiş talimatları izlemesi gerektiğini söylüyor.

how to ring0

Ring’de neden ısı problemi oluşuyor?

Her ne kadar Ring, kapı zili doğru yüklenmiş ise riski yoktur dese de Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu notları, yanlış vidaların kullanılmasının sonucunda cihazın aşırı ısınabileceğini söylüyor. Ring, kapı zilinin piline zarar verebilme şansına sahip olan yanlış vidaları kullanan kişilerden toplamda 85 olay raporu aldığını söylüyor. Ayrıca Ring, görüntülü kapı zilini sabitlemek için, “akıllı güvenlik vidaları” dışında herhangi bir vida kullanmamaları konusunda kullanıcıları özellikle uyaran güncellenmiş bir talimat seti yayımladı.

amazon ring doorbell recall from incorrect screws

Ring görüntülü kapı zili iade edilebilir mi?

Ring, CNET’e yaptığı açıklamada: “Müşterilerin cihazlarını iade etmelerine gerek yok.” dedi ve şöyle devam etti: “Bu konuda CPSC ile iş birliği içerisinde çalışıyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz. Ring görüntülü kapı zili (2. Nesil) satın alan müşteriler, iletişim kurduktan emin olmak için güncellenmiş kullanım kılavuzu ve cihaz kurulum talimatlarını izleyin. “

Etkilenen belirli kapı zilleri, bu yılın haziran ve ekim ayları arasında 5UM5E5 model numarasına sahip ve yaklaşık 100 dolara satılan 2. nesil görüntülü kapı zilleri. Kapı zilinizin etkilenip etkilenmediğini görmek için cihazınızın seri numarasını Ring’in web sitesine girebilirsiniz . Ring bunu açıkça söylemese de 2. nesil Ring kapı zillerini yanlış vidalarla yanlış takmış olan sahipler, müşteri desteği ile iletişime geçmelidir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
fok

Yeni Zelanda'da dev fok balığı fosili bulundu

Next Article
Spotify

Spotify, podcast şirketi Megaphone'u satın alıyor