Sonic

Yakuza yapımcısı, “Sonic The Hedgehog” oyununu yapmak istiyor

Yakuza yapımcısı Daisuke Sato, bir Sonic The Hedgehog oyunu üzerinde çalışma fırsatından memnun olacağını açıkladı. Sega’nın 60. yıldönümü kutlamalarının bir parçası olarak Sato, Yakuza ve Shenmue hayran sitesi Tojo Dojo ile röportaj yaptı. Yapımcı, Sonic’i Sega markasının ikonik bir parçası olarak gördüğünü söyledi. Sato: “Sega’yı duyduğunuzda, Sonic olduğunu düşünürsünüz,” dedi ve en azından bir kez de olsa dahil olmak istediğini ekledi.

Adsiz tasarim 19

Sonic’in dünyaca ünlü bir Sega maskotu statüsüne sahip olmasına rağmen cevap halâ biraz şaşırtıcı. 1994’ten beri Sega ile birlikte olan Sato, son birkaç on yılda çok sayıda oyunun fikri mülkiyet hakkına sahipti. Yakuza’nın yanı sıra Virtua Fighter ve Streets Of Rage gibi projeler üzerinde de çalışmış, ancak Sonic ile aralarında çok fazla benzerlik yok.

Yeni Sonic oyunu nasıl olacak?

Bu, Sato’nun söz konusu Sonic oyununu nasıl üreteceği konusundaki yorumlarını açıklayabilir. Sato vizyonu üzerine itildiğinde, bildiğimiz Sonic’ten farklılıklar oluşturan bir ayrılış olacağını şu sözlerle ifade etti: “Eğer bunu yapacak olsaydım, Sonic’i olduğu gibi yapmazdım. Tamamen farklı bir Sonic yapmak istiyorum.”

60. yıldönümü kutlamalarına giren Sega, 2020 ile beraber karışık bir çantaya kavuştu. Şirket, Sato’nun kendi Yakuza: Like A Dragon oyunu ile başarılı bir yeni nesil çıkışı yaptı. Ve ilk fragmanı alay konusu olmasına rağmen Sonic The Hedgehog filmi, çalışmalarında bir devam filmi ile kritik ve ticari başarıya da açıldı. Bununla birlikte, salgın boyunca mücadele ettikten sonra Sega, Japonya’daki arcade işinin çoğunu satmak zorunda kaldı .

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
game and watch

Nintendo, Super Mario Bros. Game & Watch'ta bulunan hatayı onayladı

Next Article
Keanu Reeves

Keanu Reeves, Cyberpunk 77'de Canon'u da canlandıracak