WhatsApp

WhatsApp alternatifi uygulamalar

Son birkaç günde kullanıcılar arasında hararetli bir tartışma konusu haline gelen WhatsApp’ın yeni kullanım koşulları ve gizlilik ilkeleri, çoğu kişiyi mahremiyet açısından tedirgin etti ve alternatif bir uygulama bulma yoluna girdiler. Biz de hazırladığımız bu içerikte WhatsApp’a alternatif olabilecek uygulamaları derledik.

WhatsApp

WhatsApp alternatifi olarak kullanabileceğiniz uygulamalar

Telegram Messenger

Telegram

Bu listedeki birçok uygulama gibi, Telegram da tüm iletişim için uçtan uca şifreleme sistemi sunuyor. Ayrıca, 200.000’e kadar kullanıcıyla bir sohbette metin ve medya mesajları gönderebilirsiniz.

Ayrıca bu uygulama, diğerlerinden çok daha seri mesaj atmanızı sağlayan bir bulut tabanlı sistem bulunduğunu söylüyor. Ayrıca, ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulama.

İndirmeiPhone | Android

Signal Private Messenger

Signal

Signal uygulaması, kullanıcılara azami miktarda gizlilik ve güvenlik sağlayan ve oldukça da popüler olan bir sohbet uygulamasıdır. Benzersiz bir özelliği ise kullanıcıların silinecek mesajlar için bir zamanlayıcı ayarlayabilmesi.

Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi, metin mesajları gönderebilir, grup sohbetleri oluşturabilir, dosya paylaşabilir ve görüntülü / sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

İndirmeiPhone | Android

Discord

Discord

Discord, özellikle oyuncular için kullanışlı bir metin ve sesli sohbet programıdır. Ayrıca oldukça güvenli ve hem akıllı telefon hem de masaüstünde çalışabiliyor. Discord, oyun oynamak veya çevrenizi genişletebilmek için biçilmiş bir kaftan.

Ücretsiz sesli ve yazılı mesajlaşma programları, benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

İndirmeiPhone | Android

Snapchat

Snapchat

Snapchat, bir gün içerisinde silinen hikâyeler oluşturmak ve paylaşmak için kullanılan ve dünya çapında oldukça popüler olan bir uygulama. Bu özellik Instagram tarafından bir süre önce alındı ​​ve daha sonra birçok uygulama tarafından kopyalandı.

Ayrıca WhatsApp da bu uygulama gibi hikâyeler oluşturmanıza izin veren bir özelliğe sahiptir. Snapchat ile sadece hikâyeler paylaşabilir, bir kamerayla farklı komik maskeler deneyebilir ve aynı zamanda da arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir ve çeşitli emojiler oluşturabilirsiniz.

İndirmeiPhone | Android

Skype

Skype

Skype, video görüşmeleri için dünyanın en iyi bilinen uygulamasıdır. Skype; mesajlar, resimler ve dosyalar göndermenize, videolar oluşturmanıza ve sesli aramalar gerçekleştirmenize olanak tanıyan yeni ve güncellenmiş bir tasarıma sahiptir.

Programı hem masaüstü hem de akıllı telefonlarda kullanabilirsiniz, ancak Skype’ın en önemli dezavantajı, oldukça fazla spam yeme potansiyeline sahip olmanız.

İndirmeiPhone | Android

Viber

Viber

Tıpkı Whatsapp gibi, Viber de kullanıcıları tanımlamak için telefon numaralarını kullanan çevrimiçi bir sohbet uygulaması.

Uygulamaya kayıt olurken, telefonunuza kayıt işlemini devam ettirebilmek için gereken bir kod gelir. Kullanıcıları ücretsiz arayabilir, mesajlar, resimler ve videolar gönderebilirsiniz. Whatsapp’ın aksine Viber, sohbetlerinizi renklendirmek için birçok komik çıkartma da sunuyor.

İndirmeiPhone | Android

Google Hangouts

Google Hangouts

Google Hangouts, mükemmel bir WhatsApp alternatifi olabilir.

Gmail hesabı olan tüm arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir ve sohbet edebilirsiniz. Bir akıllı telefonda mesaj göndermek için ayrı bir uygulama veya Gmail’de kullanabilirsiniz.

Ancak, Gmail hesabı olmayan arkadaşlarınızla sohbet etmek için kullanamazsınız. Bu uygulama ile grup sohbetleri oluşturabilir, dosya gönderebilir, mesaj gönderebilir veya aramalar gerçekleştirebilirsiniz.

İndirmeiPhone | Android

WeChat

WeChat

WeChat, Çin’de popüler bir sohbet uygulamasıdır. Whatsapp’a nasıl kaydolduğunuza benzer şekilde, telefon numaranızı ve doğrulama kodunu kullanmanız gerekir. WeChat kullanan kişileri bulmak için e-postanıza veya Facebook’a bağlanabilirsiniz.

Ayrıca dosya ve konumu paylaşmanıza, ücretsiz olarak görüntülü ve sesli arama yapmanıza veya mesaj göndermenize olanak tanır.

İndirmeiPhone | Android

LINE

LINE

LINE’a kaydolduğunuzda, telefon numaranızı kullanmanız gerekir. Bu şekilde, kişi listenizden LINE kullanan diğer kullanıcıları bulabilir ve onlarla bağlantı kurabilirsiniz. LINE’ı bilgisayarınıza e-posta yoluyla yükleyebilir ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Ücretsiz olarak mesaj gönderebilir ve diğer kullanıcıları arayabilirsiniz. Ancak, bu sohbet uygulamasını kullanmak için aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız var.

İndirmeiPhone | Android

Slack

Slack

Slack, çalışma ekipleri için harika ve kullanışlı bir araçtır. Birçok kullanıcıyla sohbet etmenize, farklı medya türlerini paylaşmanıza ve bir proje için tüm dosyaları tek bir yerde toplamanıza olanak tanır. Yalnızca kısa mesaj göndermenize değil, aynı zamanda sesli ve görüntülü görüşme yapmanıza da olanak sağlar.

Küçük ekipler için ücretsizdir, ancak daha büyük gruplar için aktif olarak kullanacaksanız, iş planlarını almayı düşünebilirsiniz.

İndirmeiPhone | Android

Threema

Threema

Threema, Whatsapp’a benzer bir arayüze sahip ve cep telefonları için başka bir sohbet uygulamasıdır. Sohbette resimler, kısa mesajlar ve GPS konumu gönderebilirsiniz.

Ayrıca, Threema kullanıcılarını kolayca bulabilmeniz için tüm kişi listenizi senkronize eder. Geliştiricilerin bile uygulamadaki mesajları okuma yolu yoktur ve bu da tüm sohbet geçmişinizin sonsuza kadar korunduğu ve güvende olduğu anlamına gelir.

İndirmeiPhone | Android

Kik

Kik

KIK, bu listedeki en güvenli ve özel uygulamalardan biridir. Uyuşturucu ticareti ve diğer şeyler için kullanıldığı için biraz kötü bir itibar geliştirdi. Telefon numaranızı kullanmaz, böylece yalnızca bir kullanıcı sizi tanımlayabilir.

Ayrıca, tüm mesajlar yalnızca bir gizlilik özelliği olan telefonunuzda saklanır.

İndirmeiPhone | Android

KakaoTalk

KakaoTalk

KaKao Talk ayrıca kayıt olduğunuzda telefon numaranızı ve doğrulama kodunuzu kullanır. istediğiniz kadar kullanıcıyla mesajlaşabilir, aramalar gerçekleştirebilir ve videolar gönderebilirsiniz.

Belgeler, videolar ve resimler de dahil olmak üzere bilgisayarınızda 100MB’a kadar dosya göndermenize olanak tanır. Ayrıca, KaKao Talk uygulamanızı kullanarak canlı yayına bile başlayabilirsiniz.

İndirmeiPhone | Android

Wire

Wire

Uçtan uca şifreleme ve basit arayüzü ile Wire uygulaması, WhatsApp’a en iyi alternatiflerden biridir.

Skype’ın kurucu ortağı Janus Friis tarafından oluşturuldu. Kaydolmak için telefon numaranızı ve e-posta adresinizi vermeniz gerekir, ancak bu bilgiler kimseyle paylaşılmayacaktır.

İndirme: iPhone | Android

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Twitch

Twitch, PogChamp ifadesini kaldırıyor

Next Article
Walker

Walker dizisinden fragman yayımlandı