Ubiquiti

Ubiquiti müşteri verileri tehlike altında olabilir

Ubiquiti, yönlendiriciler, web kameraları ve ağ ağları dahil olmak üzere ağ donanımının en büyük satıcılarından biri ama bugün, müşterilerini bir veri ihlali konusunda uyardı.

Pazartesi günü müşterilere gelen kısa bir e-posta, bir üçüncü taraf bulut sağlayıcı tarafından barındırılan kendi sistemlerine yetkisiz erişim sağlandığından haberdar olduğunu belirtti. Ubiquiti, ihlal olduğunda veya güvenlik olayına sebep olan şirketin adını vermedi.

Ubiquiti
Ubiquiti müşteri verileri tehlike altında olabilir 7

Ubiquiti kullanıcılarının verileri tehlikede mi?

Ancak şirket, müşteri verilerinin ifşa edilmediğinin kesin olamayacağını doğruladı. Müşterilere gönderilen e-postada: “Bu veriler; adınızı, e-posta adresinizi ve hesabınızın tek yönlü şifresini içerebilir. Veriler, eğer bize verdiyseniz adresinizi ve telefon numaranızı da içerebilir.” yazıyordu.

E-posta şifrelerin karıştırıldığını söylese de, şirket kullanıcıların şifrelerini güncellemelerini ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeleri gerektiğini söylüyor. Bu da bilgisayar korsanlarının çalınan şifreleri alıp hesaplara girmek için kullanmasını zorlaştırıyor.

Ubiquiti hesabı kullanıcıları, yönlendiricilerine ve cihazlarına web üzerinden uzaktan erişebilir ve bunları yönetebilir. Ağ şirketi, e-postayı topluluk sayfalarında, müşterilere gönderilen birkaç e-postanın yazım hataları içerdiğinden şikayet ettikten sonra, e-postanın gerçek olduğunu onaylayan bir gönderiyi de hızlıca paylaştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Exynos

Samsung, Exynos 2100'ü duyurdu

Next Article
RTX 3060

Nvidia, 329$'lık GeForce RTX 3060'ı duyurdu