Twitch

Twitch, PogChamp ifadesini kaldırıyor

Twitch, popüler PogChamp ifadesini, ABD Kongre Binası’ndaki bir isyanın ardından “daha fazla şiddeti teşvik eden” tweetler yayımlandıktan sonra, çarşamba günü yasakladı.

Yayın platformu, çarşamba akşamı yaptığı açıklamada: “Bugün Kongre Binası’nda yaşananlardan sonra daha fazla şiddeti teşvik eden ifadelerin ardından PogChamp ifadesini kaldırma kararı aldık.” dedi ve ekledİ: “Pog’un hissiyatının ve kullanımının devam etmesini istiyoruz. Bu ifadenin bizdeki anlamı çok fazla ve Twitch geçmişinde de büyük bir yeri var. Ancak vicdan rahatlığıyla bu ifadeyi kullanmaya devam edemeyiz.”

Twitch PogChamp
Twitch, PogChamp ifadesini kaldırıyor 7

PogChamp ifadesi, yayın platformundaki en eski ifadelerden birisi ve izleyiciler tarafından yayın sohbetlerinde heyecanı göstermek için yaygın olarak kullanılır. PogChamp veya “poggers”, popülerliği nedeniyle Twitch gibi oyun kültürü ve canlı yayın platformlarıyla eş anlamlı hale geldi. İfadenin kısaltılmış hali olan “poggers”, son birkaç yıldır sürprizi ifade eden genel bir meme olarak ortaya çıktı.

Twitch bu ifadeyi neden yasaklama kararı aldı?

Platform, bu ifadeyi yasaklama kararını, ifadede gösterilen yüzün ardından aldı. Çarşamba günü erken saatlerde, Trump yanlısı protestocular Capitol binasına baskın düzenleyerek 2020 seçimlerinin sonuçlarını onaylamak için bir oylamayı erteledi.

Platform, çarşamba günü Twitter’da: “En heyecanlı anlar için yeni bir ifade tasarlamak için toplulukla birlikte çalışacağız.” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
MacOs

MacOS Big Sur kullanıcılarının güvenlik korumalarını güncellemek için beklemeleri gerekebilir

Next Article
WhatsApp

WhatsApp alternatifi uygulamalar