F1

Turkish Grand Prix heyecanı F1 İstanbul’da

Sezonun 14. yarışı olan Türkiye Grand Prix heyecanı sürüyor. 9 yıl aradan sonra İstanbul’a dönen Formula 1‘de, pilotları zorlu bir mücadele bekliyor!

Formula 1, seyircisiz olacak!

Formula 1′in İstanbul’a dönmesi birçok F1 izleyicisini heyecanlandırmış, biletler aylar önceden tükenmişti. Ne yazık ki Koronavirüs sebebiyle bu sene yarışın seyircisiz olacağı açıklandı. Bakanlık, yarışların 2 milyar kişi tarafından izlenebileceğini duyurunca keyifler yerine geldi.

“Yarışlar 250 yayıncı kuruluş tarafından veriliyor. Bu, yaklaşık 2 milyar kişiye ulaşan bir etkinlik olacak. Biz de ülkemiz adına bu işin başarıyla tamamlanması için tüm desteğimizi veriyoruz.”

Pist, pilotları zorluyor!

Yarışın yapılacağı 5.3 kilometrelik İntercity İstanbul Park Pisti pilotları çok zorluyor. Antrenman turlarından sonra konuşan pilotlar, pistin çok kaygan olduğunu ve çok spin atıldığını söylüyor. Bugünkü 3. antrenman turları sırasında başlayan yağmursa pilotlara hiç yardımcı olmadı.

Denince Formula1

Yarış öncesi sıralamalar ne durumda?

Antrenman turları bugün itibarıyla biten yarışın, sıralama turları da tamamlandı. Yapılan ilk antrenman turunda birinciliği Redbull’dan Max Verstappen aldı. Takım arkadaşı Alexander Albon ikinci olurken, üçüncülük koltuğuna Ferrari’den Charles Leclerc oturdu.

İkinci antrenman turunda Red Bull’dan Max Verstappen yine en iyi dereceyi alırken, ikinciliğe yükselen isim Ferrari’den Charles Leclerc oldu. Mercedes’ten Bottas üçüncü, Hamilton ise dördüncülüğe yerleşti.

Max Verstappen, üçüncü antrenman turunda da birinci olarak hat-trick yaptı. İkinci isim yine Leclerc olurken, Alexander Albon üçüncülüğe yerleşti.

Denince Formula1 2

F1 yarışı ne zaman?

Pilotların zorlu mücadelesi devam ediyor. Grand Prix Yarışı, yarın saat 13:10-15:10 arasında 58 tur üzerinden yapılacak.

DHL Grand Prix için özel tasarlatılan kupa ise gözleri kamaştırıyor!

Denince Grand Prix Kupa

Total
0
Shares
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
xbox series x

Xbox Series X konsolları, raporlara göre aniden kapanıyor

Next Article
alex landi

Alex Landi, Walker dizisinin kadrosuna katıldı