Travis Scott

Travis Scott’ın, Fortnite etkinliğinden 20 milyon dolar kazandığı açıklandı

Yeni bir Forbes raporuna göre, nisan ayında düzenlenen dokuz dakikalık dijital konser, Travis Scott’ın ürün satışları da dahil olmak üzere yaklaşık 20 milyon dolar hasılat yaptı. Buna karşılık, Scott’ın 2018’den 2019’a kadar dört ay süren 56 duraklı Astroworld turu, yaklaşık 53,5 milyon dolar veya şov başına kabaca 1 milyon doların biraz altında toplamıştı.

Travis Scott

Travis Scott dijital konserinin hazırlanması ne kadar sürdü?

Gerçek sanal konserin uzunluğuna rağmen, etkinliği bir araya getirmek hem Travis Scott hem de Epic Games’in aylarını aldı. Forbes’a göre, iki grup da ayrıntıları çözümlemek için aylarca ileri geri gidip, Kaliforniya’daki rapçi ile görüşmeleri için temsilciler gönderdiler. İlginç bir şekilde, Scott’ın kendisi Epic Games’in Kuzey Carolina merkezini hiç ziyaret etmedi.

Scott, dijital etkinliği sınırsız eğlence şansı olarak tanımladı ve sözlerine şunları ekledi: “Maksimum seviyeye çıkmak, izin vermenize izin vermeyecek bir dünya yaratmak için bir fırsattı. İtfaiye görevlileri izin vermez, bina kodları yapmanıza izin vermez.”

Travis Scott

Epic Games, 20 milyon dolarlık kazanç hakkında yorum yapmadı, ancak Scott’ın konserinin başarısının dijital performansların uygulanabilirliğini gösterdiğini söyledi. Epic Games’in Marka Başkanı Phil Rampulla: “Manzara değişiyor.” dedi ve şunları ekledi: “Harika bir şey getirmelisin. Aksi takdirde bu sadece bir reklamdır ve bu şeyler daha yeni parlatılıyor.”

Ekim ayında Travis Scott, PlayStation 5 için bir stratejik yaratıcı ortaklık için Sony ile birlikte çalıştığını duyurdu. “Cactus Jack’in, Sony ve PlayStation ekibiyle üzerinde çalıştığı her şeyi sergileyebilmek için gerçekten sabırsızlanıyorum.” dedi o sırada.

Fortnite Galactus etkinliği içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Fortnite

Fortnite Galactus etkinliği, oyuncu rekorunu kırdı

Next Article
Sonic the Hedgehog

Yeni Sonic The Hedgehog filmi ne zaman?