Teknoloji denince bugün – 12 Ocak 2021

12 Ocak 2021 tarihinde, yaşanan teknoloji dünyası gelişmelerini bu yazımızda, siz değerli teknolojiseverler için derledik. Bugün, 12 Ocak 2021‘de teknoloji dünyasında neler yaşandı? 12 Ocak 2021 tarihinde teknoloji dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook “çalmayı durdur” ifadesini yasakladığını söylüyor

Facebook
Teknoloji denince bugün – 12 Ocak 2021 12

Facebook, cumhurbaşkanı seçilen Joe Biden’in 20 Ocak’ta göreve başlaması öncesinde, 6 Ocak’ta Capitol binasına saldıran mafya ile ilgili ifadelerin yaygın bir şekilde geçici olarak yasaklanması da dahil olmak üzere, potansiyel olarak şiddet içeren isyana baskı yapıyor.

Facebook başkan yardımcıları Guy Rosen ve Monika Bickert tarafından pazartesi günü yayımlanan bir gönderide ayrıntıları verilen bu politika, ağda hala yayılıyor gibi görünen alışılmadık derecede agresif bir politika olan “çalmayı durdur” kelimelerini içeren her türlü içeriği içeriyor.

Ubiquiti müşteri verileri tehlike altında olabilir

Ubiquiti

Ubiquiti, yönlendiriciler, web kameraları ve ağlar dahil olmak üzere ağ donanımının en büyük satıcılarından biri ama bugün, müşterilerini bir veri ihlali konusunda uyardı.

Pazartesi günü müşterilere gelen kısa bir e-posta, bir üçüncü taraf bulut sağlayıcı tarafından barındırılan kendi sistemlerine yetkisiz erişim sağlandığından haberdar olduğunu belirtti. Ubiquiti, ihlal olduğunda veya güvenlik olayına sebep olan şirketin adını vermedi.

LG Rollable’ın 2021’de piyasaya sürüleceği onaylandı

LG Rollable

LG, dün Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Rollable telefonunu tanıttı ve şimdi şirket bunun 2021’de satışa sunulacak gerçek bir ürün olduğunu onaylıyor. LG Rollable, benzersiz bir yeniden boyutlandırılabilir ekran olarak adlandırılan bir özelliğe sahip. Ekran, daha büyük bir ekran alanı sağlamak için içeri veya dışarı kayabiliyor.

Uber, EV ve toplu taşıma özelliklerini daha fazla şehre taşıyor

Uber 12 Ocak
Teknoloji denince bugün – 12 Ocak 2021 13

Müşterilerin elektrikli araçlarda yolculuk talep etmesini sağlayan özellik olan Uber Green, daha fazla şehre geliyor. İlk olarak geçen eylül ayında 15 şehirde lansmanının ardından, şirket bu özelliği Kuzey Amerika’daki 1.400 şehir ve kasabaya daha getiriyor.

Samsung, Exynos 2100’ü duyurdu

Samsung Exynos

Samsung, ABD dışında, dünyanın çoğunda yakın bir zamanda çıkacak Galaxy S21 amiral gemisine güç vermesi beklenen mobil işlemci Exynos 2100’ü duyurdu.

Nvidia, 329$’lık GeForce RTX 3060’ı duyurdu

RTX 3060

Nvidia bugün 329$’lık yeni GeForce 3060 kartını duyuruyor. Şirket geçen ay sadece 399$’a bir RTX 3060 Ti piyasaya sürerken, bu en son RTX 3060 eklentisi, bugün birçok PC oyuncusunun hala kullandığı eskimiş GTX 1060 Pascal kartlarının yerini alacak şekilde tasarlandı.

Razer, RGB ve ses projeksiyonlu bir konsept N95 maskesi yarattı

Razer, dünyanın en akıllı maskesini yaptığını söylüyor. Project Hazel adı verilen yeniden kullanılabilir solunum cihazı, insanlarla sohbet ederken dudak okumaya ve yüz ipuçlarını görmeye izin vermek için şeffaf olan, su geçirmez ve çizilmeye karşı dayanıklı geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış parlak bir dış kabuğa sahip bir konsept tasarımdır.

Intel’in yeni Core i9-11900K amiral gemisi işlemcisi 2021’in başlarında gelecek

i9-11900K

Intel’in yeni Core i9-11900K işlemcisi bu yılın ilk çeyreğinde piyasadaki yerini alacak. Çip üreticisi bugün CES’te ilk 11. Nesil masaüstü yongaları için en son önizlemeyi sağladı. 

Amiral gemisi Core i9-11900K tarafından yönetilen yeni yongaların yüzde 19’a kadar daha yüksek IPC (döngü başına talimatlar), yüzde 50’ye kadar daha iyi entegre grafikler ve daha iyi AI performansı sağladığı söyleniyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
RTX 3060

Nvidia, 329$'lık GeForce RTX 3060'ı duyurdu

Next Article

Oyun denince bugün – 12 Ocak 2021