Teknoloji denince bugün – 11 Ocak 2021

11 Ocak 2021 tarihinde, yaşanan teknoloji dünyası gelişmelerini bu yazımızda, siz değerli teknolojiseverler için derledik. Bugün, 11 Ocak 2021‘de teknoloji dünyasında neler yaşandı? 11 Ocak 2021 tarihinde teknoloji dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Parler, Amazon’a dava açtı

Parler 11 Ocak

Sosyal ağ uygulaması Parler, geçen hafta ABD Kongre Binası’nda yaşanan isyanın ardından bir web barındırma sözleşmesini sona erdirdiği için Amazon’a dava açtı. Parler, Amazon Web Hizmetleri’nin Parler’ın daha büyük sosyal platform Twitter ile rekabet etmesini engellemek için bağlarını kopardığını iddia ediyor.

LG, yaratıcı profesyoneller için çarpıcı bir 4K OLED monitörü duyurdu

LG, şirketin CES 2021 duyurularının bir parçası olarak üst düzey UltraFine monitör serisi LG UltraFine OLED Pro’ya yeni bir giriş yaptı. LG’nin yukarıdaki videosunda görebileceğiniz gibi, yeni monitörü öncelikle yaratıcı profesyoneller tarafından kullanılmak üzere sunuyor.

Parler’in sitesi tamamiyle çevrimdışı

Adsiz tasarim 2021 01 12T004650.597 min

Parler, platformundaki şiddet içeren ve tehdit edici içeriği engellemediği için hem Apple hem de Google uygulama mağazalarında yasaklandıktan sonra, Amazon’un Parler’in web barındırma hizmetlerini sonlandırmasının bir sonucu olarak sosyal medya sitesi artık tamamen çevrimdışı. Resmi Parler web sitesi artık bir 403 hatası alırken, uygulaması ağ iletişimi hataları gösteriyor ve içerik yükleyemiyor.

Google Stadia ve GeForce Now, 2021’de LG TV’lere geliyor

LG TV GeForce Now

LG, bu yıl çıkacak LG TV’lere, önde gelen iki bulut oyun hizmeti olan Google Stadia ve Nvidia’nın GeForce Now’ı bu yılın sonlarında getireceğini duyurdu. Stadia’nın 2021 OLED, QNED ve NanoCell TV serisinin piyasaya sürülmesinden sonra yılın ikinci yarısında piyasaya çıkması bekleniyor.

LG, webOS TV yazılımını elden geçiriyor

LG WebOS

LG, webOS’a 2021 TV’leri için büyük bir revizyon yapıyor. Yazılımın 6.0 sürümü, kaydırma çubuğundan tamamen kurtuluyor ve artık başka bir TV’de bulduğunuza benzer görünen tam bir ana ekrana kavuşuyor. Renkli webOS “blade’ler” arayüzü tamamen gitti.

TP-Link’in ilk Wi-Fi 6E yönlendiricileri bu yıl geliyor

Adsiz tasarim 2021 01 12T005319.981 min 1

TP-Link, daha yüksek hız ve daha güvenilir bağlantılar için mevcut hava dalgalarını dört katına çıkaran büyük bir Wi-Fi yükseltmesi olan Wi-Fi 6E’yi destekleyen ilk yönlendiricilerini duyurdu. Duyurduğu ilk dört yönlendirici, bir çift ağ Wi-Fi sistemi ve biri 10 Gb / sn hızları destekleyen iki üst düzey tek birimli yönlendiriciyi içeriyor.

LG, Rollable telefonuyla tekrar sahnede

LG Rollable
Teknoloji denince bugün – 11 Ocak 2021 14

LG bir kez daha katlanabilir telefonuna bir bakış atabilmemizi sağladı. Geçmişte kısa ipuçları görmemize rağmen bugün CES’te şirket, cihaza şimdiye kadarki en iyi görünümü sağladı. LG Rollable adlı cihaz, şirketin bir telefondan küçük bir tablete dönüşen “benzersiz bir yeniden boyutlandırılabilir ekran” olarak adlandırdığı bir özelliğe sahip.

Spotify Kids artık paylaşılan çalma listelerini destekliyor 

Spotify Kids
Teknoloji denince bugün – 11 Ocak 2021 15

Ebeveynler artık Spotify aracılığıyla çocuklarının müzik zevkini daha fazla etkileyebilir. Spotify, bugün Spotify Kids için, ebeveynlerin oluşturdukları çalma listelerini çocuklarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan Paylaşılan Çalma Listeleri adlı yeni bir özellik duyurdu. 

Samsung, şarap döküp size içecek getirebilen bir robot yapıyor

Samsung

Samsung; bulaşık makinesini doldurup boşaltabilen, masayı hazırlayabilen ve bir içecek bile getirebilen bir robot projesi üzerinde çalışıyor.

Google sendikası 700 üyeyi geçti

Adsiz tasarim 2021 01 12T005915.740 min
Teknoloji denince bugün – 11 Ocak 2021 16

Alphabet Workers Sendikası (AWU) 4 Ocak’taki lansmanda kabaca 230 üyeye sahipken pazartesi günü 700 üyeyi geçti. Google’ın ana şirketindeki çalışanlara ve yüklenicilere açık olan grup, ABD ve Kanada’daki 35 ofisten çalışanları da içermektedir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Hindistan

Hindistan hakkında bilinmeyenler

Next Article

Oyun denince bugün – 11 Ocak 2021