Super Mario Maker

Super Mario Maker 1 gelecek yıl çevrimdışı olacak

Nintend, Wii U’daki orijinal Super Mario Maker için çevrimiçi hizmetlerini durdurduğunu duyurdu. Oyuncular, 31 Mart 2021’den itibaren artık oyuna kurs yükleyemeyecek veya Super Mario Maker Bookmark web sitesine erişemeyecek.

Super Mario Maker

Super Mario Maker ne zaman mağazadan kalkacak?

Bu özelliklerin kapatılmasının öncesinde Nintendo, Super Mario Maker’ı Wii U eShop’tan kaldırıyor. 12 Ocak 2021 tarihinden itibaren sistemin sanal mağazasından oyunun dijital bir kopyasını satın alamayacaksınız ve 31 Mart 2021‘den itibaren artık oyuna kurs yüklenemeyecek.

Oyuncular önümüzdeki yıl oyunda artık yeni kursları paylaşamayacak olsa da, Nintendo daha önce yüklenen kursları oynayabileceklerini söylüyor. Oyunu sistemden dijital olarak satın almış olan herkes, eShop’tan çıkarıldıktan sonra bile oyunu yeniden indirebilecek.

Orijinal birinci oyun ilk olarak 2015 yılında Wii U için piyasaya sürüldü. Oyun daha sonra ertesi yıl 3DS’ye taşındı, ancak bu sürümde kursları çevrimiçi paylaşma özelliği önemli ölçüde eksikti. Bir devam oyunu olan Super Mario Maker 2, 2019’da Nintendo Switch için piyasaya sürüldü. Nintendo, Mario Maker 2’nin yukarıda belirtilen kapatmadan etkilenmeyeceğini açıkladı.

Super Mario Maker

Nintendo orijinal Mario Maker’ı sonlandırıyor olsa da, henüz yapmadıysanız bu hafta devam oyununu iyi bir fiyata alabilirsiniz. Super Mario Maker 2, Black Friday 2020 satışlarının bir parçası olarak çeşitli perakendecilerde güzel bir indirim alan birçok Switch oyunundan birisi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Gta 6

Hayranlar, GTA 6 için olası bir ipucu buldu

Next Article
Metro

Çok oyunculu modlu yeni bir Metro oyunu geliyor