Square Enix

Square Enix, geliştiricilerinin kalıcı olarak evden çalışmasına olanak sağlayacak

Square Enix, 1 Aralık‘tan itibaren geliştiricilerin kalıcı olarak evden çalışmasına izin vermek için iş yeri politikalarında büyük değişiklikler yaptığını duyurdu. Final Fantasy ve daha birçok oyunun yayıncısı Square Enix, bir haber bülteninde bu yeni politikayı yalnızca geliştiricilerin COVID-19 krizi sırasında sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için değil, aynı zamanda verimliliği ve morali artırmak için de benimsediğini söyledi.

Adsiz tasarim 65

Square Enix neden evden çalışma talimatını verdi?

Square Enix: “Evden çalışmayı yalnızca mevcut salgın sırasında enfeksiyonları önlemenin bir yolu olarak kullanmak yerine bunu, barındırılan çalışma tarzları arasında kalıcı ve temel bir program olarak kullanacağız.” dedi ve şöyle devam etti: “Bunu yaparken, şirket yalnızca esnek ve çeşitli bir çalışma ortamı yaratmayı değil, aynı zamanda üretkenliği daha da artırmayı ve çalışanların optimum iş-yaşam dengesine ulaşmalarına yardımcı olmayı umuyor.”

Ayrıca, bu yeni kalıcı evden çalışma seçeneğinin şirketin daha çeşitli bir yetenek havuzundan işe alım yapmasına izin vereceğini ve aynı zamanda şirketin doğal afetler gibi diğer “beklenen gelişmeler” için bir yapı oluşturmasına yardımcı olacağını da söyledi.

Adsiz tasarim 66
Square Enix: “Yeni koşullar doğrultusunda yeni bir çalışma tarzını kabul etmek, dünya çapındaki müşterilerine beklentilerini karşılayan içerikler sunmaya devam ederken, çalışanların daha büyük bir yaratıcılık ile bu içerikleri sunmalarını sağlayacaktır.” dedi ve şunları ekledi: “Bunu yaparken de şirket, değerini daha da artırmak için çaba verecektir.”

Square Enix’in yeni evden çalışma programı nasıl olacak?

Çalışanlar “ev eksenli” (evden haftada ortalama en az üç gün) veya “ofiste” (ofiste haftada ortalama en az üç gün) olarak çalışacak. Varsayılan olarak, tüm çalışanlar “ev eksenli” olacaktır, ancak belirli pozisyonlardaki bazı kişiler yaptıkları işe bağlı olarak “ofis tabanlı” çalışabilirler.

Firma, programın başladığı aralık ayında yeni yapıda çalışanların yaklaşık %80’inin evden çalışmasını beklediğini söyledi. Ayrıca Square Enix, Microsoft’un izinden giden ve kalıcı bir evden çalışma ilkesi sunan ilk büyük teknoloji şirketi değil.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Red Dead Online

Red Dead Online, bağımsız bir oyun olarak piyasaya sürülecek

Next Article
Shameless

Shameless 11. sezon fragmanı yayımlandı