Spotify

Spotify, podcast şirketi Megaphone’u satın alıyor

Spotify, başka bir büyük podcast satın alımı yapıyor. Şirketlere yakın bir kaynağa göre Spotify, bir podcast barındırma platformu olan Megaphone’u  tam olarak 235 milyon dolara satın alıyor. Ancak bu anlaşma, Spotify’ın kendi podcast’lerini etkilemeyecek çünkü podcast’lerini zaten Megaphone’da barındırıyordu.

Screenshot 3

Spotify SAI nedir?

SAI (Streaming Ad Insertion), bir dinleyiciye göre hedeflenen tipik dinamik podcast reklamlarına benzer şekilde çalışır. Ancak Spotify’ın durumunda, reklamlar dinlemeden önce değiştirilmenin aksine gerçek zamanlı olarak eklenir.  Bu da Spotify’ın sisteminin, belirli bir dinleyicinin verilerine ve ayrıca Spotify’ın şu anda yürütmekte olduğu çeşitli reklam anlaşmalarının hedeflerine göre dinleyicinin hangi reklamları görmesi gerektiği konusunda gerçek zamanlı kararlar verdiği anlamına geliyor.

41112619spotify oszukanemin
Bu satın alma durumu, şu anda Megaphone’da barındırılan tüm podcast’lerin anlaşma bittikten sonra SAI’ye erişim sağlayacağı anlamına geliyor. Başka hiçbir barındırma platformu, SAI sunmaz. Bu nedenle de podcast’ler ve reklamverenler, reklamlarını Spotify’ın verilerine göre hedeflemek ve potansiyel olarak daha iyi dinleyicilere ulaşmak isterse, podcast şovlarını Megaphone’da barındırmak için ödeme yapmak durumunda kalacaklar. Megaphone; Slate, iHeartMedia, Disney ve Vox Media gibi büyük yayıncıların sunduğu 5.500’den fazla şova sahip.

Megaphone ile birlikte Spotify, artık tamamen kapsamlı bir podcast ekosistemine sahip oluyor; özel podcast’ler ağı, podcast oynatıcı, podcast oluşturma yazılımı, bir barındırma şirketi ve kendi reklam satış ekibi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
ring

Yangın endişeleri yaratan görüntülü kapı zili: Ring

Next Article
Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons çapraz platform özelliği, gelecek hafta yayında