Spotify Kids

Spotify Kids artık paylaşılan çalma listelerini destekliyor

Ebeveynler artık Spotify aracılığıyla çocuklarının müzik zevkini daha fazla etkileyebilir. Spotify, bugün Spotify Kids için, ebeveynlerin oluşturdukları çalma listelerini çocuklarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan Paylaşılan Çalma Listeleri adlı yeni bir özellik duyurdu. 

Spotify Kids uygulaması, çocukları tıklayıp müzik ve hikayelere erişebilecekleri güvenli bir yere götürmek amacıyla çocukların onayladığı ses içeriğine erişim sağlıyor. Bu yeni özellik, çocukların bu duvarların dışında kalan içeriğe erişmesine olanak tanıyor, ancak ebeveynler ana bekçi görevi görür. Spotify, ana fikrin ebeveynlere büyümekten ya da aile olarak düzenli olarak keyif aldıkları müziği paylaşmanın bir yolunu vermek olduğunu söylüyor.

Spotify Kids

Spotify Kids’de oynatma listesi paylaşmak

Bir oynatma listesini paylaşmak için ebeveynlerin Kids uygulamasının PIN korumalı alanına erişmeleri gerekiyor. Daha sonra, ebeveyn tarafından yaratılmış olması gereken paylaşmak istedikleri müzik çalma listelerini seçebilirler. 

Olası müstehcen parçaları olan şarkılar bir E ile işaretlenecek ve eğer bir ebeveyn bu parçaları kaldırmak isterse bunu Spotify uygulamasından yapmak zorunda kalacak. Bir oynatma listesini ilk paylaştıklarında, ebeveynden bu kararı onaylamasını isteyen bir açılır pencere görünecektir.

Spotify, 2019’da Kids uygulamasını başlattı ve yeni özelliklerin tanıtımıyla birlikte erişimini genişletmeye devam etti. Ebeveynler artık çocuklarının dinleme geçmişini görüntüleyebilir ve parçaları engelleyebilir. Paylaşılan oynatma listeleri, artımlı başka bir özelliktir, ancak ebeveynlerin takdir edebileceği bir özelliktir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Adsiz tasarim 2021 01 11T164527.841 min 1

İngiltere oyun pazarı 4 milyar sterlini aşarak rekor kırdı

Next Article
Parler

Parler CEO'su, avukatlarının bile onu terk ettiğini söylüyor