Sony, PS5’in çeşitli eksiklerini gideriyor

Piyasaya sürülen yeni oyun konsollarında olduğu gibi, PS5 de kutudan çıkmasını umduğumuz her özelliği maalesef ki desteklemiyor. AV Watch ile yapılan bir röportajda, Sony Genel Müdür Yardımcısı Masayasu Ito ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino lansman sırasında, konsolda olmayacak bazı özellikleri ele aldı.

PS5
Xbox Series X, Series S ve onlardan önceki One X’in aksine bu konsol, doğal olarak 1440p monitörlere çıkmayacak. Bunun yerine 1080p ölçeğine sahip olacak. Nishino, Sony’nin ilk başta TV desteğine odaklanmak istediğini söylüyor. Ancak bunun yapılmamasının teknik bir nedeni olmadığını ve şirketin yeterli talep olduğuna karar vermesi durumunda eklenebileceğini belirtiyor.

PS5, bir web tarayıcısına sahip olacak mı?

PS5; PS3 ve PS4 tarafından belirlenen gelenekten kopan bir web tarayıcısına sahip olmayacak. Nishino, belirli ağ tabanlı işlevler için kullanılan tarayıcı yeteneklerinin ötesinde ayrı bir tarayıcı uygulamasına sahip olmanın gerçekten gerekli olup olmadığından şüphe ediyor (muhtemelen bazı Wi-Fi ağlarına veya bazı yayıncıların kendi hesap sistemlerine giriş yapmak gibi şeyler).

PS5’in VR uyumluluğu da biraz eksik görünüyor. Oyunlar sadece PS4’ün geriye dönük uyumlu modunda çalışabiliyor. Nishino, bazı oyunların daha verimli bir performans gösterebileceğini söylerken, gelecekte daha uygun bir PS5 VR çözümü görmek istediğini ancak daha fazla bu konu hakkında yorum yapamayacağını belirtti. Bloomberg, bu yılın başlarında Sony’nin yeni bir PlayStation VR kulaklık üzerinde çalıştığını bildirdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
emily in paris

Emily in Paris 2. sezon onayı aldı

Next Article
wandavision

WandaVision dizisinden yeni görseller yayımlandı