Sony

Sony, Game Pass aboneliği sorularına yanıt verdi

Xbox Game Pass, muhtemelen şu anda en popüler oyun abonelik hizmeti. Şimdi ise tüm gözler Sony’nin bu abonelik hizmeti konusunda vereceği yanıtta. Bir TASS röportajında, Sony’nin Xbox Game Pass ile rekabet etmek için ne planlamış olabileceği sorulduğunda Sony Interactive CEO’su Jim Ryan, bunun gelecek haberlerde öğrenilebileceğini söyledi.

Sony

Ayrıca Ryan, PlayStation’ın zaten Xbox Game Pass için bir rakip sunduğuna şu sözlerle dikkat çekti: “Artık PlayStation’ımız var ve bu birkaç pazarda mevcut.”

Son yıllarda Sony ve Xbox’ın rekabeti nasıldı?

Son birkaç yılda Sony, Xbox Game Pass ile sürekli olarak rekabet etmeye çalışıyordu. 2019’da, görünüşe göre Xbox’ın Game Pass’in aylık baz fiyatı olan $10’ı karşılama çabasıyla PlayStation Now‘ın aylık fiyatını $20’ dan $10’a düşürdü. 2020’de Sony, PS Plus abonelerine büyük PS4 oyunlarından liste sunan bir hizmet olan PlayStation Plus Collection‘ı duyurdu.

Sony

Yeni çıkanlar oyunlar bu aboneliğe dahil olacak mı?

Ayrıca Ryan, şirketin Xbox Game Pass stratejisinin belirli kısımlarını taklit etmeyeceğini vurguladı. Özellikle Ryan, Microsoft’un abonelik hizmetinden çıkar çıkmaz yeni oyunlar yayımlama taktiğine katılmıyor. “Piyasaya yeni sürülen oyunları bir aboneliğe dahil edip, satın alanlara sunma yolunu kullanmayacağız. Bu oyunların geliştirilmesi ve daha bir sürü şey için milyonlarca dolar hattâ 100 milyon doların çok üzerinde bir maliyet mevcut. Bunu sürdürülebilir olarak görmüyoruz.” yorumunu yaptı.

Xbox Game Pass’in, PlayStation veya Xbox konsolu arasında bir karar vermek isteyen tüketiciler için büyük bir cazibe oluşturduğu oldukça bilinen bir şey. Oyuncular ayda 10 dolar ödeyerek 200’den fazla oyuna erişim sağlayabiliyorlar. Xbox Game Pass Ultimate seçeneği, yakın zamanda EA Play oyunlarını da dahil ederek abonelik hizmetine daha büyük bir oyun listesi ekledi. Bu Game Pass Ultimate seçeneği, Xbox Live Gold’u da içeriyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Disney

Disney'in yeni Raya ve Son Ejderha filmi ne zaman çıkacak?

Next Article
Anti-lazer

Fizikçiler, telefonu odanın dört bir yanından şarj eden "Anti-lazer" geliştirdi