Samsung

Samsung’un Galaxy SmartTag’i ne zaman piyasaya sürülecek?

Samsung, kaybolan eşyaları takip edebilmek için yeni bir Tile benzeri cihazı piyasaya sürmeye yakın görünüyor. Muhtemelen Galaxy SmartTag olarak adlandırılan bu izleyici cihazdan, geçtiğimiz ay boyunca sızıntılar gelmeye devam etti ve ocak ayında Galaxy S21 ile birlikte duyurulabileceğine dair bazı spekülasyonlar var.

Samsung Galaxy SmartTag

Samsung’un Galaxy SmartTag’i nasıl gözüküyor?

Galaxy SmartTag, Bluetooth’u yakındaki cihazlarla bağlantı kurmak ve konumunu yayımlamak için kullanıyor ve böylece sahiplerin daha sonra herhangi bir şeyi kaybolursa elini koydukları gibi bulabilirler. GSMArena tarafından tespit edilen bir düzenleyici dosyaya göre, değiştirilebilir bir pil ile çalıştırılacak, böylece pil bittiğinde pili atmanız ve yenisini almanız gerekmeyecek.

Bu izleyici cihaz, bir Tile’a çok benziyor ve görünüşe göre de çok benzeyecek. Sızıntılar, SmartTag’i yuvarlatılmış köşeleri olan küçük bir kare, bir anahtar zincirini veya kordonunu kaydırmak için bir kenarında bir delik bırakılmış şekilde gösteriyor.

Samsung Galaxy SmartTag

Şimdiye kadar, Samsung‘un burada olağandışı bir şey yaptığı net değil. Bu oldukça standart bir eşya izleyicisi gibi görünüyor. Samsung, 2018’de sürekli takip için cep telefonu ağlarına bağlı bir izleyici yayımladı. Daha yakın zamanlara gelecek olursak ekim ayında Samsung, sahiplerin Bluetooth kullanarak mevcut cihazlarını bulmalarına yardımcı olan ve çıkması yaklaşan SmartTag için temel gibi görünen bir uygulama başlattı.

Potansiyel rakip Apple

Çoğunlukla bu, Tile için daha kötü bir haber gibi görünüyor. Çünkü Apple’ın da bir eşya izleyicisi üzerinde çalıştığı öğrenildi. Bu cihazların her ikisi de gerçekten piyasaya sürülecekse bu, bir yıl içinde iki büyük yeni rakip anlamına gelebilir.

New York metrosu artık dokunarak ödemeyi destekliyor adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Adsiz tasarim 2021 01 02T182215.319 min

Metroid Prime 4 ne zaman çıkacak?

Next Article
Adsiz tasarim 2021 01 02T192151.130 min

Ubisoft oyunları Xbox Game Pass'e mi geliyor?