Tom Cruise

Rusya, Tom Cruise’dan önce uzaydaki ilk filmi çekmek istiyor

Bilindiği üzere Tom Cruise, 2020 yılının başından beri Elon Musk’ın Space X projesi ve NASA çatısı altında Dünya atmosferi dışında çekilen bir film için hazırlık sürecinde. Ancak Rusya, bu unvana sahip olmak için harekete geçti.

Tom Cruise

Ünlü aktör, şu sıralar Mission Impossible 7 ile meşgul. Hem tüm dünyayı etkisi altına alan ve küresel çapta bir sağlık problemi oluşturan Koronavirüs salgını hem de Mission Impossible 7 nedeni ile uzayda çekilecek olan filmin çalışmaları sürekli ertelenmek zorunda kalıyor. Rusya ise bunu bir fırsata çevirerek atağa geçti.

Uzay ajansı Roscosmos ile ortaklık yapan Channel One, Ekim 2021’de Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekime başlayacak olan Challange adlı film için atağa geçti. Başrol için ise en az Cruise kadar ses getirebilecek bir başrol oyuncusu arandığı duyuruldu.

Tom Cruise’un uzayda geçecek filmi ne zaman vizyona girecek?

Bir diğer yandan Tom Cruise’un projesi için hazırlıklar devam ediyor. Filmin yönetmeni Doug Liman ve Tom Cruise ise daha öncesinde 2021 yılının Ekim ayında, SpaceX şirketine ait Crew Dragon mekiğine binerek Axiom Uzay İstasyonu’na doğru yolculuğa çıkacağı açıklamıştı. Uzayda çekilecek ilk film unvanına kimin kavuşacağı ise merak konusu.

Ready Player Two için çalışmalar başladı adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
1577199116774

Metacritic, 2020'nin en kötü 10 oyununu açıkladı

Next Article
nier automata wallpaper hd 1920x1080 449050

NieR Automata 5 milyondan fazla sattı