Rocket League

Rocket League, yeni nesil yükseltmelerle artık daha hızlı

Rocket League, bu hafta Xbox Series X/S ve Playstation 5 için bazı önemli güncellemeler alıyor. Bu araçlı futbol oyunu, yeni nesil konsollarda her zamankinden daha yüksek hızlarda sunulacak. Bazı ek grafik geliştirmelerinin ise tamamen yeni ve gelişmiş bir oyun deneyimi için daha sonra gelmesi planlanıyor.

thumb 1920 885543

Rocket League nedir?

Psyonix’in geliştirdiği Rocket League, ilk olarak Temmuz 2015’te Playstation 4 ve Microsoft Windows’ta piyasaya sürülmüştü. Ardından, sırasıyla 2016 ve 2017’de Xbox One  ve Nintendo Switch bağlantıları gelmişti. Oyuncular; roketle çalışan arabaları, rakiplerinin kalesine gol atmak ve puan kazanmak için kullandıklarından dolayı oyun, yüceltilmiş bir futbol biçimini alıyor. Rocket League piyasaya sürüldüğünden bu yana, en popüler çok oyunculu oyunlardan birisi haline geldi ve hattâ Rocket League Championship Series ile birlikte, resmi sponsorlu bir e-spor oyunu bile oldu. Oyunun başarısı göz önüne alındığında, Rocket League’nin yeni nesil konsollarda oynanabilirlik için güncellenen birçok oyundan biri olması hiç şaşırtıcı değil.

Rocket League’i bekleyen güncellemeler neler?

dYpWGqygVSVet396ZyNHWZ

Oyunun geliştiricisi Psyonix, bu hafta Rocket League web sitesinde, oyunun her bir yeni nesil konsolun lansman gününde bazı güncellemeler alacağını açıkladı. Xbox Series X’te oyun, HDR ile 60 FPS’de ve 4K çözünürlükte çalışırken, Xbox Series S’te ise HDR ile 60 FPS’de ve 1080p çözünürlüğünde çalışacak. Ayrıca PS5’te oyun, HDR ile 60 FPS’de ve 4K çözünürlükte çalışacak. Rocket League’i yeni nesil konsollara yükselten oyuncuların Rocket Pass envanteri ve ilerlemesi, Epic Games aracılığıyla yeni sistemlere aktarılacak.

Ne yazık ki, PS5 oyuncuları Rocket League için aynı performans ve kalite geliştirmelerini almayacak gibi görünüyor. Tabii ki 4K çözünürlükte, Rocket League zaten güncellemeden bağımsız olarak mükemmel bir şekilde görünecek, ancak PS5 oyuncuları 120 FPS oyun deneyimini kaçıracak. Şu anda, Sony’nin geriye dönük uyumluluk uygulaması 120 FPS oyun deneyimine izin vermeyecek, ancak gelecekte bu özellik için bir destek eklenebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Serious Sam

Serious Sam'in klasik 3 oyunu, Switch'e geliyor

Next Article
yarasa

Yarasalar neden uçarken pencerelere çarpar?