Quibi

Quibi’nin içeriklerini Roku’ya satmak için görüşüldüğü bildirildi

The Wall Street Journal’a göre, başarısızlıklarıyla ünlü mobil ilk yayın hizmeti Quibi, içerik kitaplığının haklarını Roku‘ya satmak için bazı görüşmelerde bulunuyor. İletilen raporda, bu satın alma anlaşması için potansiyel bir fiyat gösterilmiyor ve iki tarafın da bir anlaşmaya varamayabileceği şansının da mevcut olduğunu belirtiyor.

Olursa, anlaşma Roku’ya platformun programlama listesine özel erişim sağlayabilir. Platformun hiçbir şovu gerçekten başarılı olmadı ancak Roku, içeriğin ABD’deki en çok satan yayın platformunda mevcut olduğunda daha iyi bir şansa sahip olacağını düşünüyor.

Quibi Roku
Quibi'nin içeriklerini Roku'ya satmak için görüşüldüğü bildirildi 7

Quibi ne zaman kapatılacak?

Platform, çok heyecanlı lansmanından sadece altı ay sonra ekim ayında kapatılacağını duyurdu. Hizmetin başında, eski HP CEO’su Meg Whitman ile eski Disney başkanı ve film yapımcısı Jeffrey Katzenberg, uygulama yayımlanmadan önce yaklaşık 2 milyar dolarlık finansman sağlamayı başarmıştı.

The Information’a göre Katzenberg, Facebook ve NBCUniversal gibi şirketlerin bu platformun programlamasını sona ermeden önce almalarını sağlamaya çalıştı. NBCUniversal’ın sahibi olan Comcast, Vox Media’da bir yatırımcıdır. Vox Media ayrıca Quibi ile bir şov yapmak için bir anlaşma yaptı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Adsiz tasarim 2021 01 04T170255.982 min

Yeni NieR Automata hilesi, piyasaya sürüldükten yaklaşık dört yıl sonra keşfedildi

Next Article
Adsiz tasarim 2021 01 04T190914.927 min

Ubisoft+'ın Xbox Game Pass'e geçeceği söylentileri doğru mu?