Quibi

Quibi yayın platformu artık tamamen erişilemez

Çoğumuz 2020’de evde sıkışıp kaldıkça yayın platformlarına olan talep de arttı. Quibi de bunlardan bir tanesiydi. Ancak Netflix ve Shudder, beğeniler ve rekor abone sayılarının keyfini çıkarırken, çokça duyurulan bir başarısızlık vardı. Kısa biçimli video hizmeti Quibi, nisan ayında hizmete girdi ancak abone bulmakta zorlandı ve geçen ay kapatıldığı doğrulandı. Hizmet artık tamamen kullanılamıyor.

Quibi
İzledikleri programlardan herhangi birini izlemeyi ve bitirmeyi umanlar, uygulamayı mobil cihazlarına yüklerlerse onları kötü bir haber bekliyor. Uygulama açılırken, bir mesaj basitçe “ürünleri yükleyemediğini” belirtiyor. Ve kullanıcılardan daha sonra tekrar denemeleri isteniyor, ancak bu tamamiyle kuruntu gibi görünüyor.

Quibi’nin kapatılacağı ne zaman açıklandı?

Quibi için 1 Aralık sona erme tarihi geçen ay, hizmetin kapatıldığının onaylanmasından kısa bir süre sonra açıklandı. Şirketten yapılan bir açıklamada, korku antolojisi 50 States of Fright ve Reno 911’in yeniden başlatılması gibi birçok orijinal şovuna ne olacağını bilmediği belirtildi .

Açıklamada ise “Şu anda, içerik hizmetimizin son gününden sonra herhangi bir yerde mevcut olup olmayacağını bilmiyoruz. İçerikle ilgili her türlü haber için Twitter’da #Quibi’yi takip etmenizi öneririz.” yazıyordu.

Quibi
Platformu, başlangıçta Jeffrey Katzenberg tarafından, özellikle mobil cihazlar için tasarlanmış kısa biçimli içeriğe vurgu yaparak, yayın platformu savaşlarında devrim niteliğinde yeni bir savaşçı olarak selamlandı. Ancak Katzenberg, eylül ayında yatırımcılara yaptığı bir telefon görüşmesinde açıkladığı gibi, izleyici numaralarının işaretlenmesi, hayal kırıklığı yaratan indirme sayıları ve ayrıca teknoloji firması Eko’dan şirketin akış teknolojisinin mülkiyeti konusunda devam eden bir dava nedeniyle bu platformu kapatmak zorunda kaldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
James Bond

12 James Bond filmi, bu hafta Peacock'a geliyor

Next Article
Euphoria

Euphoria özel bölüm fragmanı yayımlandı