Dustborn

Quantic Dreams, yeni oyunu Dustborn’u yayımlayacak

Bu yılın başlarında duyurulan Dustborn, Dreamfall Chapters geliştiricisi Red Thread Games’in; umut, sevgi, dostluk, robotlar ve kelimelerin gücü hakkında olduğu söylenen ve çıkış tarihi gittikçe yaklaşan bir oyun. Şimdi ise Detroit: Become Human’ın geliştiricisi Quantic Dream, Red Thread Games’in bu oyunu yayımlayacağını açıklandı.

Adsiz tasarim 2020 12 09T115703.498

Gematsu tarafından bildirildiği üzere stüdyo, anlatı odaklı oyunlar için vizyonunu gerçekten paylaşacak bir yayıncı bulmanın önemli olduğunu söyledi. Red Thread Games‘in yaratıcı direktörü Ragnar Tornquist: “Quantic Dream, büyük anlatılara ve etkileşimli hikâye anlatımına olan tutkumuzu ve sevgimizi paylaşıyor.” dedi ve şunları ekledi: “Sadece bu oyun için vizyonumuzu gerçekten anlayan ve takdir eden biriyle çalışmak bizim için hayati önem taşıyordu ve Dustborn’u dünyanın dört bir yanındaki oyunculara sunmamıza yardımcı olmak için daha iyi bir ortak isteyemezdik.”

Quantic Dreams’in CEO’su Guillaume de Fondaumiere: “En başından beri Dustborn’un hırsı, görsel ve oyun özgünlüğü, renkli karakterleri ve ele aldığı temalarla büyülendik.” dedi ve devam etti: “Bir yayıncı olarak amacımız, Red Thread Games’in vizyonlarını en iyi şekilde ifade etmesini ve daha sonra mümkün olduğunca çok insanla paylaşmasını sağlamaktır. Quantic Dream, Red Thread oyunlarını kendi teknik ve editöryal kaynakları ile destekleyecektir.”

Quantic Dream, bu yılın başlarında bağımsız hale geldi ve kendi oyunlarını kendi kendine finanse etme ve daha küçük stüdyolara yatırım yapma hedefini açıkladı.

Dustborn ne zaman çıkacak?

Dustborn, 2021’de konsollar ve PC’ler için yayımlanacak ve daha kesin bir sürüm penceresi duyurulmadı. Grafik romanlardan esinlenen renkli bir görsel stile sahip olan Dustborn, kahramanı Pax Road’un distopik bir dünyada, bölünmüş Amerika Devletleri’nde nasıl tökezlediğini işliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Courtney Barnett

Courtney Barnett belgeseli "Anonymous Club" duyuruldu

Next Article
The Game Awards

The Game Awards nasıl izlenir?