PlayStation 5

PlayStation 5, Hindistan’da piyasaya sürülecek

PlayStation 5 sonunda Hindistan’a da geliyor. Sony, geçenlerde yaptığı açıklamada Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl ciddi şekilde etkilenen tedarik zinciri ağında iyileştirmeler olduğunu öne süren PlayStation 5‘i 2 Şubat’ta piyasaya süreceğini söyledi.

PlayStation 5 Hindistan

PlayStation 5, Hindistan’da ne zaman piyasaya sürülecek?

Japon firma, 12 Ocak’ta dünyanın en büyük ikinci internet pazarı olan Hindistan’daki yeni oyun konsolu için ön sipariş taleplerini almaya başlayacağını söyledi. Konsol, Amazon Hindistan, Flipkart gibi bir dizi perakendeciden ön sipariş için satışa sunulacak. Şirket; Croma, Reliance Digital, Games the Shop, Sony Center ve Vijay Sales’da tedarik edilebileceğini söyledi.

PlayStation 5 Hindistan

PlayStation 5’in fiyatı ne kadar?

PlayStation 5’in Hindistan’daki fiyatlandırması ise Hindistan rupisi olarak 49.990 yani aşağı yukarı 685$’lık bir fiyata sahip. Konsolun dijital sürümü ise Hindistan rupisi 39.990 (550 $) fiyatla satılacak. Buna karşılık Hindistan’da Xbox Series 685$’a ve Xbox Series S ise 480 $ olarak satılıyor. Her iki konsol da kasım ayında Hindistan’da piyasaya sürüldü.

Bununla birlikte, dünyanın başka yerlerinde olduğu gibi, Microsoft da Hindistan’daki yeni Xbox konsollarına olan talebi karşılamak için mücadele ediyor. Xbox Series X, ülkede o kadar çok kıtlıkla karşı karşıya ki, sayfasını Amazon Hindistan’da bulmak bile kolay değil.

PlayStation 5 Hindistan

Kasım ayında Sony, yerel ithalat düzenlemeleri nedeniyle Hindistan’da PS5’in lansmanını ertelediğini öne sürdü. Hindistan henüz tam teşekküllü oyun konsolları için büyük bir pazar değil. Sektör tahminlerine göre, Sony ve Microsoft ülkede önceki nesil konsollarından yalnızca birkaç yüz bin adet sattı. Uygun fiyatlı Android akıllı telefonların çoğalması ve dünyanın en ucuz mobil veri tarifeleri sayesinde Hintliler son yıllarda milyonlarca mobil oyun benimsediler.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Adsiz tasarim 2021 01 02T192151.130 min

Ubisoft oyunları Xbox Game Pass'e mi geliyor?

Next Article
Piri Reis

Piri Reis kimdir?