Nintendo Switch

Nintendo Switch satışları, geçen ay ABD’de PS5 ve Xbox’ı geçti

Nintendo Switch, iki yıldır Amerika’da en çok satan oyun konsolu oldu. İnsanlar geçen ay Amerika Birleşik Devletleri’nde diğer oyun konsollarından daha çok Switch’i tercih etti.

Bu bilgi, normal Nintendo Switch ve Lite versiyonunun kasım ayında ülkede 1.35 milyon sayıda artış gösterdiğini bildiren satış takipçisi NPD Group’a göre. Gözlemlenen bu artış, muhtemelen hem Kara Cuma hem de Noel için hediye satın alan insanlardan kaynaklanıyordu.

Adsiz tasarim 2020 12 11T182712.903

Nintendo Amerika’nın Satış Ve Pazarlama SVP’si Nick Chavez: “Nintendo Switch, tatil sezonunda alışveriş yapanlar için TV’de veya taşınabilir modda oynayabilme özelliğiyle benzersiz bir rahatlık sunuyor. Konsol için benzeri görülmemiş bir talep görmeye devam ediyoruz ve her yaştan insanın bu tatil ve sonrasında deneyimlemesinden memnuniyet duyuyoruz.”

Switch, sadece ABD’de 6.92 milyon adet sattı. 2020’nin 11 ayı boyunca 426.000 adet, 2019’da toplam satış sayısından daha fazla sattı. Hiç şüphe yok ki bunun nedeni, yılın büyük bir bölümünde insanların kapalı alanlarda sıkışıp kalmasına neden olan Covid-19 salgını.

Nintendo Switch’e talep neden arttı?

Kasım ayında Switch, ABD’de sırasıyla 10 ve 12 Kasım’da piyasaya sürülen PlayStation 5 ve Xbox Series X / S konsollarından daha fazla sattı. Bunun nedeni kısmen Nintendo’nun daha düşük maliyetli olması ve muhtemelen talep edilmeyecek olmasıdır. Hem Sony hem de Microsoft’un yepyeni konsolları merakla bekleniyordu, ancak sınırlı bir satış sayısı vardı.

Nintendo Switch kaç adet satıldı?

Eylül 2020 itibariyle Switch konsolu, dünya çapında 68,3 milyon adet sattı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Excuse Me I Love You

Excuse Me I Love You fragmanı yayımlandı

Next Article
Loki

Loki dizisinin ilk fragmanı yayımlandı