Metro

New York metrosu artık dokunarak ödemeyi destekliyor

Artık bir MetroCard’ı kaydırmak yerine, bir telefon dokunuşuyla New York Metrosu‘nun herhangi bir istasyonuna giriş yapılabilecek. MTA, perşembe günü yaptığı açıklamada tüm metro istasyonlarında ve şehir genelindeki tüm otobüslerinde ödemeli tarayıcıların dağıtımını tamamladığını duyurdu.

MTA, Mayıs 2019’dan beri OMNY adlı sistemi, 90’lardan beri kullanımda olan plastik kartları aşamalı olarak kullanımdan kaldırma çabasının bir parçası olarak kuruyor. MTA, yeni dokunarak ödeme sisteminin 472 istasyonda ve toplamda 5.800 otobüste mevcut olduğunu söyledi.

New York City Metro

Yetkililer bu ödeme yönteminin, girişleri hızlandırması ve transit sistemdeki maliyetleri düşürmesi gerektiğini söyledi. Aynı zamanda daha basit ve daha modern olması gerekiyordu. Diğer şehirler, yıllardır veya on yıllardır ödemeli geçiş sistemlerine sahip.

Metrolarda OMNY sistemini kullanmak için neye ihtiyaç var?

Şimdilik, OMNY sistemini kullanmak için NFC tabanlı mobil ödemeleri destekleyen bir telefona ihtiyaç var. Daha sonra 2021’de MTA, telefon yerine kullanılabilen dokun-öde kartlarını satmaya başlayacak. Bu, tüm sürücülerin bir akıllı telefona sahip olmadığı için önemli bir yenilik. Yaşlı ve engelli sürücüler için indirimli ücretler için destek bu yılın herhangi bir zamanında gelecek. Bu kartların 2023’e kadar tamamen kullanımdan kaldırılması bekleniyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Adsiz tasarim 2021 01 02T171829.167 min

Phil Spencer, Bethesda ekiplerinin Xbox'ın ilerlemesi için kritik olacağını söylüyor

Next Article
Adsiz tasarim 2021 01 02T182215.319 min

Metroid Prime 4 ne zaman çıkacak?