netflix

Netflix’in yeni Assassin’s Creed filmi geliyor

Netflix, dizi ve film sektörüne girdiği ilk günden itibaren hiç şüphesiz ki başarılı işlere imza attı. Yüzlerce projeyle iş birliği yapan Netflix, oyunseverleri heyecanlandıran yeni bir anlaşma daha yaptı.

Netflix
Oyunseverleri heyecanlandıran dev bir anlaşma

Netflix, oyun dünyasında önemli bir yere sahip Ubisoft ile imzaladığı anlaşma sonrasında Assassin’s Creed markasını televizyonlara taşıyor. Üstelik bu anlaşma, sadece tek bir yapımı da içermeyip birden fazla içerik olacağı yönünde. Oyun dünyasında en çok satan video oyunları listesinde önemli bir konuma sahip olan Assassin’s Creed bu sefer de Netflix ve Ubisoft ortaklığıyla ekranlara taşınıyor.

Ubisoft Film & Television / Los Angeles’tan Jason Altman: “10 yıldan uzunca bir süredir dünyanın her tarafından milyonlarca hayran, Assassin’s Creed’i bir simgesel markaya şekillendirmeye yardımcı oldu. Netflix ile iş birliği yaparak bir Assassin’s Creed serisi oluşturmaktan heyecan duyuyoruz ve Assassin’s Creed evrenindeki bir sonraki hikâyenin üzerinde çalışmayı da dört gözle bekliyoruz.” dedi. Netflix‘in orijinal dizilerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Friedlander ise şu açıklamalarda bulundu: “Ubisoft ile iş birliği yaptığımız ve Assassin’s Creed‘in bu kadar sevilmesini ve oynanmasını sağlayan zengin ve çok katmanlı bir hikâye anlatımını hayata geçireceğimiz için büyük bir heyecan duyuyoruz. Tüm zamanların en çok satan video oyunu serisinin sahip olduğu nefes kesen tarihî dünyaların ve muazzam küresel cazibenin farkındayız ve bu farklı oyundan uyarlanan ayrıca özenli bir şekilde hazırlanmış epik, sürükleyici yapımlar aracılığıyla dünyanın her yerinden hayranlara ve üyelerimize daha derin hikâyeler sunmak hedefimizdir.”

Assassin’s Creed serisi daha önce de oyun alanının dışına çıkmış, 2016 senesinde yayımlanan filmin başrolünü Michael Fassbender canlandırmıştı. Fakat bu film, orijinal bir hikâye içermekteydi. Netflix’in yapacağı içeriklerde oyunların hikâyeleriyle bağlantılı mı olacağı yoksa yine orijinal bir içerik mi olacağı şu an için bilinmiyor.

Adsiz tasarim 13

Assassin’s Creed hakkında

İlk olarak 2007 yılında piyasaya sürülen Assassin’s Creed serisi, dünya genelinde 155 milyondan fazla kopya satmıştır. Seri, oyunu tarihinin en çok satanlarından birisidir. Açıkçası Assassin’s Creed için, oyunseverlere tarihi sevdiren ve öğreten bir video oyunu serisi şeklinde bir tanımlama da yapabiliriz. Assassin’s Creed, oyun tutkunlarına tarihin önemli noktalarına tanıklık etme imkânı veriyor ve bundan dolayı hem hikâyesiyle hem de kendine özgün oynanışıyla oyun dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Assassin’s Creed serileri

1.  Assassin’s Creed
2.  Assassin’s Creed II
3.  Assassin’s Creed: Brotherhood
4.  Assassin’s Creed: Revelations
5.  Assassin’s Creed III
6.  Assassin’s Creed IV: Black Flag
7.  Assassin’s Creed Rogue
8.  Assassin’s Creed Unity
9.  Assassin’s Creed Syndicate
10.  Assassin’s Creed Origins
11.  Assassin’s Creed Odyssey

Bu seriye son olarak Assassin’s Creed Valhalla eklenmiştir. Oyunun fragmanı daha çıkmadan oyunseverleri heyecanlandırmıştı. 10 Kasım 2020’de oyun; PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, PlayStation 4, Xbox One, Stadia ve Microsoft Windows platformlarına çıktı.

Total
0
Shares
1 comment
  1. Hakan Kalkan 1982 yılında İzmir’de doğdu.Astroloji eğitimlerini Amerika ve Hindistan’da aldı.Dünya’nın çeşitli ülkelerinden aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu binlerce danışanı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
chadwick boseman denince

Chadwick Boseman, Kara Panter 2'de olmayacak

Next Article
F1

F1 2020: Türkiye GP’ini Lewis Hamilton kazandı