Minecraft

Minecraft moderatörleri, topluluk kurallarını çiğneyenleri yasaklayabilir

Mojang Studios, moderatörlerin Minecraft topluluğunda daha iyi bir ortam oluşturmasına yardımcı olmak için attığı bir dizi adımları duyurdu.

20 Kasım Cuma günü Mojang, Minecraft’ın Bedrock sürümünde uygulanmakta olan yeni moderasyon eylemlerini ayrıntılı olarak açıkladı: “Böylece oyuncular, mümkün olduğu kadar güvende hissetmeye devam edebilir.”

Mine

Yasaklama işlemi tüm sürümleri kapsayacak mı?

Moderatörün kullanımına sunulmuş en büyük yetkilerden birisi, bir moderatörün, oyunun topluluk kurallarına uymayan oyuncuları kalıcı olarak yasaklamasıdır. Mojang, “başkalarına zarar vermesi amaçlanan ciddi suçları hedeflemek için bu yasağın Minecraft’ın tüm sürümlerini kapsayacağını (Minecraft Dungeons hariç) açıkladı.

Ayrıca Mojang, tek oyunculu oyunların yönetilmeyeceğini ve ekibin daha küçük ihlaller için geçici bir yasaklama sistemi üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi. Yasaklanan oyuncular, nedenini ve Realms aboneliklerini nasıl iptal edeceklerini belirten bir oyun içi mesaj alacaklar.

Bir oyuncu neden yasaklanır?

Olası bir yasağa neden olabilecek oyun içi davranış örnekleri arasında; nefret söylemi, cinsel içerik, tehditler, diğer oyuncuların kişisel bilgilerini ifşa etme, kötü amaçlı yazılımlara bağlantılar gönderme, personel ve moderatörlerin kimliğine bürünme, hile / istismar ve genel ticari spam gibi davranışlar yer alıyor.

Minecraft destek sayfasının başında; bütün yasakların üzerinde tartışılamayacağı, kalıcı olacağı ve oyunu tekrar oynamaya başlamak isteniyorsa tamamen yeni hesaplar oluşturmak zorunda kalınacağı açıklandı.

Mojang’dan Microsoft hesaplarına geçiş zorunlu mu?

Diğer Minecraft haberlerinde geçen ay Minecraft’ın Java Sürümü’nün 2021’in başlarından itibaren Microsoft hesaplarının oynamasını gerektireceği duyurulmuştu. Yeni oyuncular, Microsoft aracılığıyla hesap oluşturmaya başlayabilecekse, mevcut tüm oyuncuların hesaplarını taşımaları gerekecek.

Minecraft

“Mojang’dan Microsoft hesaplarına geçiş zorunludur. Harekete geçmezseniz, birkaç ay içinde artık oturum açamayacaksınız yani bu da oyunu oynayamayacağınız anlamına geliyor.” diye onayladı Mojang.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Guardians of the galaxy

Guardians of the Galaxy Vol. 3 çekimlerine gelecek yıl başlanacak

Next Article
Call of Duty

Call Of Duty: Black Ops Cold War'da, Nuketown '84 easter egg'i nasıl açılır?