Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons çapraz platform özelliği, gelecek hafta yayında

Piyasaya sürülmesinden bu yana uzun zaman geçmeyen Minecraft Dungeons için önceden duyurulan çapraz platform özelliği, önümüzdeki hafta 17 Kasım‘da yayımlanacak. Bu çapraz platform özelliğine, dört farklı platform dahil edildi.

minecraft dungeons

Minecraft Dungeons nedir?

Minecraft Dungeons, önümüzdeki haftadan itibaren tüm sistemler için çapraz platform özelliğini alacak. Minecraft Dungeons’ın ilk olarak 2020 yılının mayıs ayında piyasaya sürülmesinden bu yana uzun zaman geçmedi. Mojang Studios tarafından geliştirilen oyun, Minecraft hayranları için tamamen aksiyonla ilgili olan ve RPG‘yi tam anlamıyla yaşatan bir zindan oyunudur. Minecraft temasına ve estetiğine sahip olsa da Minecraft Dungeons, Minecraft’ın kendisiyle karşılaştırıldığında çok sayıda büyük farklılıklara sahip. Görevler, kullanılacak farklı silahlar ve oldukça kapsamlı bir hikâyesi var. Ayrıca, oyuncuların en fazla üç oyuncuyla birlikte bir baskın grubu olarak zindanlardan geçmeleri tavsiye ediliyor.

Minecraft Dungeons’ın ilk çıkışından bu yana, oyunda bulunan birkaç DLC var. İlki Jungle Awakens, diğeri ise Creeping Winter‘dı. Yayımlanan her DLC paketi, ister tek başınıza isterseniz de grup halinde, keşfedebileceğiniz yeni alanlar ve yenilecek yeni patronlar ekledi oyuna. Her ikisi de ayrı içerik bölümleri olarak 6 dolara mal oluyor. Ancak oyunun Hero Sürümü’nü satın alan oyuncular için her iki güncelleme de otomatik olarak ücretsiz şekilde oynanabilir. Öte yandan, gelecek olan çapraz platform güncellemesi tüm oyuncular için ücretsiz olacak.

Çapraz platform özelliği hangi sistemlerde geçerli?

Çapraz platform özelliği; Nintendo Switch, Windows, Xbox One ve PlayStation 4 gibi sistemleri kapsayacak. Bugün Minecraft Dungeons’ın Twitter hesabından gönderilen bir tweet’te, ücretsiz güncellemenin 17 Kasım’da herkes için çıkacağı doğrulandı. Güncellemenin PlayStation 5 ve Xbox Series X / S gibi yeni nesil konsollara kapsayıp kapsamayacağına dair hiçbir bilgi yoktu. Ancak oyun, her ikisi de bu hafta piyasaya sürülen yeni nesil konsollarda satışa sunulacak.

Çapraz platform özelliği, ekim ayında Minecraft Live şovu sırasında duyurulmuştu . Gösteri sırasında, hem Minecraft ve Minecraft Dungeons oyunlarına gelecek özellikler için yeni duyurular vardı. Kasım ayı için ücretsiz çapraz platform güncellemesinin dışında, Minecraft Dungeons için Aralık 2020’de eklenecek daha fazla içerik ortaya çıktı . Oyunun üçüncü DLC’si olan Howling Peaks, önceki iki DLC’ye benzer içerikler getirecek. Howling Peaks her ne kadar ücretsiz olmayacak olsa da bunun yanında deneyimli oyuncular için bazı kalite değişiklikleri ve bir dizi yeni zorluk ayarı sağlayacak ücretsiz bir güncelleme eklenecek .

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Spotify

Spotify, podcast şirketi Megaphone'u satın alıyor

Next Article
fortnite

Fortnite oyuncuları için ücretsiz Disney Plus kazanma şansı