Medium

Medium, e-kitap şirketi Glose’u satın aldı

Medium, e-kitap şirketi Glose’u satın aldığını açıkladı. Glose platformu, okuyucuların diledikleri gibi kitap alıp okuyabilecekleri ve ardından da not almak istedikleri önemli bölgeleri paylaşabilecekleri bir platformdur. Şirketin CEO’su Ev Williams, satın almayı duyuran basın bülteninde şirketin, yazarların daha fazla okuyucuya ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla yayıncılarla ortaklık kurmak için Glose ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Medium

Glose’un kitaplığı Medium’un abonelik sistemine dahil edilecek mi?

Engadget’in de belirttiği üzere, iki platform arasındaki entegrasyon olayının sağlanmasının ardından Glose’un kitaplığı, şirketin aylık veya yıllık abonelik sistemine dahil edilmeyecek.

İki şirket arasındaki entegrasyonun bu konuda gidebileceği birkaç yol var. Medium’un bana okuduğum makalenin yazarının yazdığı kitapları gösterebileceğini hayal edelim. Daha da ileri gidersek, Medium makalenin konusuyla ilgili kitaplar da bulabilir ve bunları daha derine inmek isteyen okuyuculara gösterebilir.

Glose

Medium, Glose’u ne kadara satın aldı?

Bu iki fikir de ilgi çekici ve pratikte nasıl çalıştığını çoğu kişi görmek isteyecektir. Ev Williams ayrıca, Glose’dan ilham verici bir kitap pasajından bir blog gönderisini yayımlamayı kolaylaştırmak için CNN Business ile konuştu: “Bir kitap okuyorsam ve belirli bir pasaj benimle konuşursa, bunu bloguma sorunsuz bir şekilde götürebilirim.”

Şirketin, Glose’u almak için verdiği miktar her ne kadar açıklanmasa da, şirketin abonelik hizmetinin dışında bir gelir kaynağı kazandığı gayet açık. Okuyucuları daha kısa olan makaleleri okumaya teşvik etmek her ne kadar zor da olsa, çoğu kişi için kitaplara para ödemek gayet olağan bir durum haline geldi.

Apple’ın, katlanabilir iPhone ekranlarının üzerinde çalıştığı bildirildi adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Apple

Apple'ın, katlanabilir iPhone ekranlarının üzerinde çalıştığı bildirildi

Next Article
Adsiz tasarim 2021 01 05T180739.762 min

Hitman 3'ü PC'de oynayacakların Hitman 2 seviyelerini yeniden satın alması gerekecek