LG

LG Rollable’ın 2021’de piyasaya sürüleceği onaylandı

LG, dün Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Rollable telefonunu tanıttı ve şimdi şirket bunun 2021’de satışa sunulacak gerçek bir ürün olduğunu onaylıyor. LG Rollable, benzersiz bir yeniden boyutlandırılabilir ekran olarak adlandırılan bir özelliğe sahip. Ekran, daha büyük bir ekran alanı sağlamak için içeri veya dışarı kayabiliyor.

“Rollable telefonu etrafında birçok söylenti vardı ve biz de bunun gerçek bir ürün olduğunu göstermek istedik.” şeklinde bir açıklamada bulunan Nikkei sözlerine devam etti: “CES 2021’de gösterildiği için bu yıl piyasaya çıkacağını söyleyebilirim.”

LG Rollable
LG Rollable'ın 2021'de piyasaya sürüleceği onaylandı 7

LG Rollable’dan sonra yaşanacak ekran teknolojisi yarışları

Nikkei ayrıca şirketin Çin’in BOE Teknoloji Grubu ile yuvarlanabilir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığını bildirdi. Şirket, Rollable’ın hangi ekran teknolojisini kullandığını veya farklı ekran boyutlarıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz onaylamadı.

Şirket ilk olarak “Explorer Project” deneylerinin bir parçası olarak Rollable üzerinde çalışmaya başladı. Şirket bu projeyi daha önce dönen tasarımlı ve iki OLED ekranlı Wing akıllı telefonunu başlatmak için kullandı.

Artık şirket, yeni Rollable telefonunu markaladığına ve bu yıl piyasaya çıkacağını doğruladığına göre, telefon üreticileri arasında bu döndürülebilir ekran teknolojisini hayata geçirmek için bir yarış göreceğiz. TCL ayrıca, mart ayında gelecekteki telefon konseptlerini de gösterdi ve Oppo, geçen yılın sonlarında genişletilebilir OLED ekranlı bir konsept cihazı tanıttı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Adsiz tasarim 2021 01 12T180548.809 min

Ücretsiz Zombies haftası COD: Black Ops Cold War'a geliyor

Next Article
Exynos

Samsung, Exynos 2100'ü duyurdu