Flash Player

Hoşça kal Flash Player

2020’yi böylesine mutlak bir kabus haline getiren şeylerin çoğu 1 Ocak’ta hala bizimle birlikte olacak. Biz gerçekten, gerçekten Adobe Flash Player’dan ayrılıyor olacağız. Yeni yıla girerken FarmVille geride kaldı.

Adobe, 2017’de Flash Player’ın bu yılın sonuna kadar kullanımdan kaldırılacağını duyurarak bu üzücü sonu planlıyordu. Çoğu web tarayıcısı bu eklentiyi desteklemeyi çoktan durdurdu ve bugün Adobe’nin desteği sona erdi.

Flash Player

Flash Player ile birlikte FarmVille de sona erdi

Zynga, Flash Player’ın hizmetine artık daha fazla devam edememesinin, bu eklentiye dayandığı için FarmVille’in de yakın bir zamanda sonu anlamına geleceğini duyurdu.

Flash Player gibi, FarmVille de geçmişte kalmış bir internet döneminin kalıntısı gibi hissediyor. 2009’da piyasaya sürülen FarmVille’in popülaritesi Zynga’nın ve Facebook oyunlarının yükselişinin yolunu açtı ancak hem Zynga hem de oyun büyük ölçüde yoluna devam etti.

Flash Player FarmVille

Şirketin kurucu ortağı ve eski CEO’su Mark PincusBu olayı oyunun erken gelişimini özetleyen bir dizi tweet ile anıldı.

Pincus: “FarmVille; bir oyunun, en sevilen bir diziye benzer şekilde, günlük sürpriz ve zevk sunabilecek, her zaman açık bir hizmet olabileceğini gösterdi.” diye yazdı ve ekledİ: “Oyunlar ayrıca insan gruplarını birbirine bağlayabilir ve onları birbirine yaklaştırabilir.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Yeni yıl

Yeni yılda sen neredesin?

Next Article
SpaceX

SpaceX, Space Development Ajansı uydularını fırlatmak için sözleşme imzaladı