LG TV

Google Stadia ve GeForce Now, 2021’de LG TV’lere geliyor

LG, bu yıl çıkacak LG TV’lere, önde gelen iki bulut oyun hizmeti olan Google Stadia ve Nvidia’nın GeForce Now’ı bu yılın sonlarında getireceğini duyurdu. Stadia’nın 2021 OLED, QNED ve NanoCell TV serisinin piyasaya sürülmesinden sonra yılın ikinci yarısında piyasaya çıkması bekleniyor.

Haberler, her iki hizmet için de devam eden bir genişlemeyi ifade ediyor. Google, Stadia’nın 2021’in ilk yarısında Google TV’ye geleceği sözünü verdi. Geçen hafta Sony, 2021 TV serisini duyurdu. Hepsi Google TV kullanıyor, bu yüzden birkaç ay içinde çıktıklarında Stadia’yı da bulabileceksiniz.

LG TV GeForce Now
Google Stadia ve GeForce Now, 2021'de LG TV'lere geliyor 7

LG TV’lere gelecek GeForce Now

GeForce Now‘a gelince, şu anda Nvidia Shield platformu; Windows, macOS, Chrome OS, Android, iOS ve iPadOS için Safari’de mevcuttur. Ancak herhangi bir TV’de yerel olarak gönderilmiyor, bu nedenle LG bu konuda ilkler arasında.

Bu uygulamaların 2020 ve önceki LG TV’lerde mevcut olup olmayacağı henüz belli değil. Şimdilik şirket, yenileme hızı, giriş gecikmesi ve daha fazlası gibi oyuncuların en çok önemsediği seçenekleri bir araya getiren yeni bir “Game Optimizer” ayar alanına sahip 2021 modellerine geleceğini vaat ediyor.

LG, Rollable telefonuyla tekrar sahnede adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
LG

LG, Rollable telefonuyla tekrar sahnede

Next Article
Travma

Travma nedir?