Google Stadia

Google Stadia, 400’den fazla oyun içerecek

Google tarafından işletilen ve  bir bulut oyun hizmeti olan Google Stadia’nın Oyun Direktörü Jack Buser’e göre, Google Stadia için geliştirilmekte olan yaklaşık 400 oyun var.

Buser, MobileSyrup ile yaptığı röportajda bu sayıyı açıkladı ve hizmetin geleceğe yönelik oyun yol haritasından kısaca bahsetti. Buser belirli oyunlardan bahsetmemiş olsa da, oyunların tümü önümüzdeki birkaç yıl içinde hazır olacak ve yöneticinin ekibi 2022 için çıkış planlarını zaten planlıyor.

Google Stadia

Google Stadia nedir?

Google Stadia, dilediğiniz oyunları herhangi bir yüksek sistem gereksinimi olmadan istediğiniz cihazlarda oynamanızı sağlayan bir bulut oyun servisidir. Google’ın bizlere sunduğu bu servis, elinizde güçlü bir sistem olma gereksinimini ortadan kaldırarak muhteşem grafiklere sahip oyunları rahatlıkla oynayabilmenizi sağlıyor. Yani Google Stadia, yüksek performanslı konsol ihtiyacını tarihe karıştırıyor.

Buser: “Şu anda 200 geliştiricinin üzerinde çalıştığı ve yaklaşık olarak 400 oyunun bulunduğu bir harita oluşturduğumuzu söyleyebilirim. Dolayısıyla, bu oyunlar hazır olduğunda, ister 2021 takvim yılında veya sonrasında olsun gelecekte bizden daha çok duyacağınız bir şey olacak.”  dedi ve şöyle devam etti: “Açıkçası, ekibim 2021 ile neredeyse bitti. Şu anda 2022’yi düşünüyoruz ve odak noktamız bu. 2023, gerçekten de amaçlarımızı tam anlamıyla gerçekleştirmek istediğimiz bir yıl. 2021 ise inanılmaz bir formda.” diye ekledi.

Ayrıca Buser, bu sayının şirketin bulut akış hizmetine olan bağlılığının bir göstergesi olduğunu da şu şekilde belirtti:“Oyun, Google’ın en büyük işletmelerinden birisi. Stadia, eğer Google Play ve YouTube’a bakarsanız, şirketimiz için inanılmaz derecede önemlidir. İşte bu yüzden, tüm bu oyunları geliştiren bu yüzlerce geliştiriciyi desteklemek için bu kadar çok zaman ve enerji harcadığımızı görüyorsunuz.”

Google Stadia

Google Stadia’nın web uygulaması olacak mı?

Google daha önce, iOS cihazları için Stadia’nın bir web uygulaması sürümü üzerinde çalıştığını açıklamıştı . Web uygulaması, Microsoft’un xCloud’u ve Nvidia’nın GeForce Now’ı gibi diğer bulut oyun hizmetlerinin iOS sürümlerinin nasıl kullanıyorsa Stadia da Safari tarayıcısı aracılığıyla kullanılabilecek.

Ayrıca, ücretsiz Google Stadia kitinin nasıl alınabileceğini de sitemizden okuyabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Orlog

Assassin's Creed Valhalla'nın zar oyunu Orlog'un fiziksel sürümü geliyor

Next Article
Total War Saga

A Total War Saga: Troy'a çok oyunculu oynama özelliği geliyor