Google

Google, akıllı hoparlörlerine bir Misafir Modu ekliyor

Bugünden itibaren, Nest Hub ve Nest Mini gibi Google akıllı hoparlörler “Misafir Modu” adında yeni bir seçeneğe sahip olacak. “Hey Google, misafir modunu aç.” diyerek etkinleştirildiğinde, hoparlör biraz daha genel bir Asistan terminali gibi, biraz da kişisel asistanınız gibi davranmayacaktır.

Google Nest

Google hoparlörlerine gelecek Misafir Modu açıldığında ne oluyor?

Misafir Modu açıldığında, sorgular artık Google hesabınıza kaydedilmez ve takviminiz gibi bazı kişisel veriler gösterilmez. Bununla birlikte, konuşmacı yine de zamanlayıcı ayarlama, soruları cevaplama ve müzik çalma gibi temel işlemleri yapabilecektir.

Ancak, bunun kişisel verilerinizi korumanın bir yolu olduğunu düşünmeyin. Misafir Modu’nu kapatmak, konuşmacının yapmasını istemek kadar basittir. Görünüşe göre fikir şu ki, evinize misafir ağırlıyorsanız, yanlışlıkla takviminizi falan görmeyeceklerdir.

Bu özellik, Chrome tarayıcınızdaki Gizli Mod kadar sağlam değildir. Etkileşimler kaydedilmese de; müzik, akıllı ışıklar vb. ile kurduğunuz tüm entegrasyonlara erişmeye devam edebilmeleri için hoparlörlerin yine de hesabınıza bağlı olması gerekir.

Misafir Modu’ndan çıktığınızda, sorgularınız tekrar hesabınıza kaydedilecektir. Ancak şirket geçtiğimiz ağustos ayında duyurduğu gibi, siz aktif olarak izin vermeyi seçmediğiniz sürece artık varsayılan olarak ses kayıtlarını kaydetmiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
DarkMarket

Yetkililer, DarkMarket'i ele geçirdi

Next Article

Oyun denince bugün – 13 Ocak 2021