Dune

Dune, HBO Max’te yayımlanmayabilir

Frank Herbert’ın aynı adlı roman serisinden uyarlanan Dune filmi, bu yılın en çok beklenen yapımları arasında yer alıyordu. Başrolünde Timothée Chalamet‘in bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda da Denis Villeneuve oturuyordu. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronovirüs, birçok sektörü aksattığı gibi sinema sektörünün de aksamasına sebep olmuş ve film, 2021’e ertelenmişti.

Warner Bros., geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklama ile de 2021 yılında vizyona girmesi beklenen tüm filmlerini aynı gün HBO Max’te yayımlayacağını duyurmuştu. Wonder Woman 1984 ekibi dışında herhangi bir yönetmenin ya da oyuncunun bu durumdan haberi olmadığı için yaptıkları bu hareket oldukça dikkat çekmiş ve olumsuz önerilere maruz kalmıştı.

Dune

Denis Villeneuve, Dune serisini bırakmayı düşündü

Filmin yönetmeni Denis Villeneuve, daha önce yaptığı bir açıklama ile Warner Bros.’a karşı olan düşüncelerini dile getirmişti. Filmin sinema salonlarına göre tasarlandığını söyleyen yönetmen, herhangi bir online platformda yayımlamayı doğru bulmadığını da belirtmişti. Dune, bir seri hâline getirilecek ve birden çok filme sahip olacaktı. Villeneuve, yaptığı açıklama ile Warner Bros.’un seriyi öldürdüğünü söylemiş ve olası bir devam filminde bulunmayacağını da ima etmişti.

Söylenenlere göre Warner Bros., aldığı tüm bu tepkilerden sonra filmi sadece sinemalarda yayımlayacak. Kesin bir bilgi ya da açıklama bulunmasa da Warner Bros.’un bu konu ile ilgili görüşmeler yaptığı söyleniyor. Yani film hiç HBO Max’te yayımlanmayıp sadece beyaz perdede gösterime girebilir.

Wonder Woman 1984 açılış sahnesi içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Model

Model kimdir?

Next Article
The Witcher

The Witcher 2. sezonundan ilk sahne paylaşıldı