Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, DMCA ihlalleri için yayıncı modu özelliğine sahip olacak

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’in çoğu DMCA ihlalinden kaçınması gereken yayıncılar için yeni bir mod içereceğini açıkladı. Twitch gibi yayın platformlarında DMCA ile ilgili yayından kaldırmaların başlattığı bir akında, Cyberpunk 2077’yi endişelenmeden oynamalarına ve yayınlamalarına izin verecek yeni bir yayıncı modunu duyurdu.

Cyberpunk 2077

Yayıncı modu nasıl çalışacak?

En son Night City Wire sunumu sırasında geliştirici CD Projekt RED, yeni yayıncı modunu duyurdu ve nasıl çalışacağı hakkında da biraz bilgi paylaştı. İngiltere İletişim Başkanı Hollie Bennett: ”Cyberpunk’u canlı yayınlamayı planlıyorsanız veya sadece video yapmak istiyorsanız, sizi telif hakkıyla korunan bazı parçaları devre dışı bırakmanıza izin verecek yeni bir modu tanıtmak istiyoruz.” dedi.

Bu modun, seçilen parçaları DMCA ihlallerinden kaçınması gereken diğer şarkılarla değiştireceğini de şu  şekilde sözlerine ekledi: “içerik oluşturucular için lisanslı müziğin bazen sorunlu olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle de bu yeni mod ile beraber bazı sorunlara neden olabilecek az sayıda seçilmiş parçayı devre dışı bırakabilir ve bunları başka bir şarkıyla değiştirebilir ve herhangi bir sorundan kaçınmaya yardımcı olabilirsiniz.”

Bu mod nasıl etkinleştirilebilecek?

Bu yeni özellik, oyuncular yayına başladıktan sonra konsollarda otomatik olarak etkinleştirilecek, ancak bu özelliği açma ve kapatma seçeneğine sahip olacaklar. PC oyuncuları ise oyun seçeneklerini kullanarak bu özelliği manuel olarak değiştirmek zorunda kalacaklar. Daha fazla ayrıntının yakında gelmesi bekleniyor.

Cyberpunk 2077; “Run the Jewels”, “Grimes”, “SOPHİE”, “Nina Kraviz” ve daha pek çok şeyden gelen melodiler de dahil olmak üzere 150’den fazla özel parçaya sahip olacak. Parçalar oyun için özel olarak kaydedilmiş olsa da, şarkıların herhangi bir telif hakkı ihlaline tabi olup olmayacağı şu anda belli değil.

runthejewels

Cyberpunk 2077 ne zaman piyasaya sürülecek?

Cyberpunk 2077; PC, PS4, Xbox One ve Google Stadia platformları için 10 Aralık‘ta piyasaya sürülecek. Ayrıca oyun, gelecekte gelişmiş grafikler ve diğer yeni nesil teknolojilerle birlikte yeni nesil sürümleri de destekleyecek. Bu arada, oyun geriye dönük uyumluluk özelliği sayesinde PS5 ve Xbox Serisi X / S platformlarında da oynanacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
james bond

Hitman geliştiricilerinden James Bond oyunu geliyor

Next Article
Peacock

Aralık'ta Peacock: Tremors ve düzinelerce film geliyor