Metro

Çok oyunculu modlu yeni bir Metro oyunu geliyor

4A Games, uzun süredir devam eden Metro franchise’ının bir sonraki girişi üzerinde çalıştığını resmen onayladı. Henüz herhangi bir ada sahip olmayan oyun şu anda PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X / S için geliştiriliyor. Her ikisi de yeni nesil konsolların tüm özelliklerinden tam olarak yararlanacak yepyeni bir oyun motoru ve render’a sahip olacak.

Metro

Gelecek oyun, tek oyunculu deneyimine odaklanmaya devam edecek olsa da geliştirici, “harika bir hikâye odaklı tek oyunculu deneyim sunmaya kararlı olduklarını” belirtti.

4N Games: “Sabre ile ortaklığımız, 4A Games için her zaman bir tutku olan bir şeyi keşfetmemize olanak tanıyacak, ancak şimdiye kadar asla taahhüt edemediğimiz bir şey: Metro evreninde çok oyunculu bir deneyim.” dedi.

“Küçük bir stüdyo olarak bu hırsların hakkını hiçbir zaman yerine getiremedik ve fikirlerimiz asla prototip aşamasının ötesine geçemedi.” dedi ve ekledi: “Ancak Sabre’nin çevrimiçi oyun deneyimiyle, artık Metro dünyasını deneyimlemek için yeni bir yol sunacak çok oyunculu konseptleri aktif olarak keşfediyoruz.”

Bununla birlikte, 4A Games, oyunun hala geliştirme aşamasında olduğunu ve çok oyunculu modun verilmediğini de belirtti. “Hala bir şeyleri kavramaya uğraşıyoruz, ancak Metro evreninde hayranlarımızın iyi bildiği ve çok sevdiği daha fazla tek oyunculu, hikâye odaklı deneyimlere bağlı olduğumuzu biliyoruz.” dedi.

Metro Exodus’un gelişmiş sürümü çıkacak mı?

Ayrıca geliştirici, PS5 ve Xbox Series X | S için Metro Exodus‘un gelişmiş bir sürümü üzerinde de çalışıyor. Eski oyunların diğer yeni nesil sürümleri gibi, daha yüksek kare hızlarını, ışın izlemeyi, daha kısa yükleme sürelerini ve daha fazlasını destekleyecektir. PS4 ve Xbox One’da oyunun sahibi olan oyuncular, gelişmiş sürüm 2021‘de piyasaya sürüldüğünde ücretsiz olarak erişebilme imkanına sahip olacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Super Mario Maker

Super Mario Maker 1 gelecek yıl çevrimdışı olacak

Next Article
Mutluluk

Gerçek mutluluk nedir?