BTS

BTS, “Yılın Eğlence Sektörü İnsanı” seçildi

Son zamanlarda oldukça ilgi çeken Güney Kore grubu BTS, 2020 yılı boyunca rekor kırmaya devam etti. İlk defa tamamı İngilizce olarak yayımlanan şarkıları Dynamite, yayımlandığı gün Youtube’da tam 101 milyon izlenerek 24 saatte en çok izlenen klip olmayı başardı. Haftalardır Billboard’ın en önemli listelerinde yüksek sıralar elde etmeye devam ediyor. Bu yılın başlarında çıkan albümleri Map Of The Soul 7, oldukça yüksek satışlar elde etti. Aynı zamanda grup, pandemi döneminde de oldukça fazla içeriği hayranlarıyla paylaştı. Online konserler veren ve canlı yayınlar açıp hayranlarla sohbet eden ve kendi eğlence şovlarına devam eden grup, birçok yüksek bütçeli performans da sergileyerek hayranlarını bu dönemde yalnız bırakmadı.

Grammy, son birkaç yıldır adaylık bekleyen gruba en sonunda liste başarıları nedeni ile kayıtsız kalamadı ve geçtiğimiz haftalarda BTS’e En İyi İkili/ En İyi Grup Performansı kategorisinde adaylık verdi. TIME ise tıpkı Grammy gibi BTS’in 2020 yılındaki aktif başarısına kayıtsız kalmadı.

BTS

TIME, BTS’in 2020 yılında kazandığı unvanını duyurdu

Paylaşılan videoda RM şunları söyledi: “2020 bizim için biraz daha özeldi. Çünkü iyi ve aynı zamanda kötü haberler de aldık. En kötü haber tabii ki Koronavirüs salgını ve turların iptal edilmesiydi. En iyi haber ise Billboard Hot 100’de 1 numaraya ulaşmamızdı”

Jimin: “Bu zorlu dönemde bize umut ve neşe ışığı tutan, hayranlarımız ve tabii ki bu grupta bulunanlardı. Birlikte müzik çalışmak, dans etmek ve hep birlikte provalar gerçekleştirmek gibi günlük rutinlerimiz bizim için bir neşe kaynağıydı.” dedi.

Jin: “Dinleyenler, bizi ayakta tutan asıl sebep.” ifadelerini kullandı. Jungkook: “Bu kocaman dağı yavaş yavaş tırmandık. Bu, bize birlikte büyüdüğümüzü ve geliştiğimizi hissettiren şeydi. Birbirimizi daha da derinden biliyoruz.” diye ekledi ve diğer üyeler de buna katıldıklarını ifade etti.

BTS

BTS üyeleri; Dynamite, K-Pop ve The  Beatles ile karşılaştırılmaları hakkında konuştu

RM: “K-Pop büyüdükçe, ‘K-Pop nedir?’ biraz tartışmalıyız. Dynamite için tüm şarkı sözlerini ilk kez İngilizce olarak söyledik ve Billboard’da 1 numaraya yükseldi. Bazıları, bunun K-pop olmadığını söyleyebilir. Çünkü ‘Hepiniz İngilizce şarkı söylüyorsunuz.’ diye düşünüyorlar. Ancak sadece bu müziği ya da kalbimizi K-Pop denen bu sınırla sınırlamak istemiyoruz.” diyerek konu hakkındaki duygularını ifade etti.

J-Hope: “Kore kültürünün büyümeye devam etmesi olumlu bir şey ve bu gelişime katkıda bulunabilecek şey ise müziğimizi ve performansımızı en iyi şekilde sergilemenin önemli olduğunu düşünüyorum.” diyerek RM’in söylediklerine ekleme yaptı.

V: “Beatles grubuyla karşılaştırılmamız, gerçekten büyük bir yolda ilerlediğimizi gösteriyor ve bizim için çok büyük bir onur kaynağı. Farklı olan şey ise biz yedi kişiyiz. Ayrıca dans ediyor, şarkı söylüyor ve eğlence şovlarında yer alıyoruz. Kimyamızı çok gösteririz ve hayatı dolu dolu çeşitli şekillerde yaşarız.” diyerek  Beatles ile karşılaştırılmaları hakkında konuşurken RM ise: “Bence bu Beatles sonrası için bir tür klişe ve biz sadece Kore’de müziği ve performansı seven bazı çocuklarız.” ifadelerini kullanarak V’nin söylediklerine ekleme yaptı ve oldukça alçak gönüllü bir yaklaşımda bulundu. Suga ise omuz sakatlığı yüzünden geçirdiği ameliyat nedeniyle röportaja katılamadı.

Yayımlanan röportajı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
wandavision denince scaled

WandaVision dizisinden yeni fragman yayımlandı

Next Article
Excuse Me I Love You

Excuse Me I Love You fragmanı yayımlandı