Apple

Apple’ın, katlanabilir iPhone ekranlarının üzerinde çalıştığı bildirildi

Apple, katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmaya başladı ve Bloomberg’e göre, katlanabilir ekranları dahili olarak prototiplemeye başladı. Rapora göre, son bir cihaz muhtemelen yıllarca uzakta ve Apple şimdilik sadece ekran üzerinde çalışıyor, telefonun geri kalanı üzerinde değil.

İlk prototipler; Samsung, Motorola ve diğerleri tarafından kullanıldığını gördüğümüz katlanabilir ekranlara benziyor. Bloomberg, Apple‘ın iPhone 12 Pro Max’in büyüklüğüne kadar açılabilecek ve çoğunlukla görünmez menteşeye sahip katlanabilir ekranlar yapmayı düşündüğünü söylüyor.

Apple
Apple'ın, katlanabilir iPhone ekranlarının üzerinde çalıştığı bildirildi 7

Şirket, katlanabilir bir telefon yapmakla ilgilendiğini açıkça belirtmedi, ancak şirket yeni bir ürün kategorisine girmeden önce ilgisini nadiren belirtiyor. Büyük rakipler katlanabilir cihazlarda bir avantaja sahipken, Samsung ve Motorola çok sayıda katlanabilir telefon nesli piyasaya sürüyor. Samsung’un Galaxy Fold’u, Nisan 2019’da bazı önemli sorunlara rağmen piyasaya sürüldü.

Apple’ın yeni yükseltmesi: ekran içi parmak izi sensörü

Daha acil bir not olarak, Bloomberg’in 2021’de çıkacak ürünlerle ilgili bazı güncellemeleri var. Bu yılki iPhone’un küçük yükseltmeler yapması bekleniyor, ancak önemli bir gelişme daha olası: ekran içi parmak izi sensörü.

Ekran içi Touch ID’nin 2021’de ne kadar gönderileceği belli değil ancak Bloomberg, şirketin bu yıl dahil edilmesi için teknolojiyi hâlâ test ettiğini söylüyor. Daha da kötüsü, Bloomberg ayrıca şirketin Lightning bağlantı noktasını kaldırmayı ve bazı iPhone modellerinde kablosuz şarj lehine tartıştığını söylüyor.

Apple, TV Plus denemelerini temmuz ayına kadar uzatıyor adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Apple

Apple, TV Plus denemelerini temmuz ayına kadar uzatıyor

Next Article
Medium

Medium, e-kitap şirketi Glose'u satın aldı