Wondery

Amazon, Wondery’yi satın alıyor

Son büyük bağımsız podcast platformlarından birisi olan Wondery, yakında Amazon’a ait olabilir. Şirketler bugün bir satın alma anlaşması duyurdular ve en sonunda Dirty John gibi gerçek suç podcast’leriyle tanınan bu platformu kimin satın alabileceği konusundaki spekülasyonlar sona erdi.

Amazon Wondery
Amazon, Wondery'yi satın alıyor 8

Amazon, Wondery’ye ne kadar teklif etti?

Amazon, satın almak için verdiği fiyatını açıklamadı ancak Bloomberg ve The Wall Street Journal’ın önceki raporları Wondery’nin değerinin en az 300 milyon dolar olduğunu öne sürüyor.

Podcast platformu, teknik olarak bu yıl eylül ayında podcast desteğini başlatan Amazon Music’in bir parçası olacaktı. Wall Street Journal muhabiri Ben Mullin’e göre Wondery CEO’su Hernan Lopez, anlaşma kapandığında istifa edecek, şirketten ayrılacak ve COO Jen Sargent görevi devralacak.

Amazon Wondery

Bu satın alma, Amazon’u bir yıldan fazla bir süredir ağlar ve özel yetenekler edinen Spotify’a karşı daha iyi rekabet etmeye hazırladığı için dikkate değer bir şey. Amazon, bu anlaşmasının mevcut şovları değiştirmediğini söylüyor.

Ancak Amazon, bu platformu satın almanın, yaratıcıları, sunucuları ve sürükleyici deneyimleri dünya genelinde daha da fazla dinleyiciye getirerek podcast’lerin büyümesini ve evrimini hızlandıracağını umduğunu söylüyor.

Tabii ki, Amazon Music muhtemelen bu platformun şovlarını diğer programlara göre tanıtacak ve özellikle küresel olarak daha da fazla pazarlama harcaması yapacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
dc8wram 4f4c2fe0 142e 4209 9679 16005f50ee56

Stardew Valley 1.5 güncellemesi ocak ayında konsollara gelebilir

Next Article
RawFury Collage NoLogo

Raw Fury ve WhiteThorn Games, yayıncılık anlaşmalarını açıkladı